9 października, 2021

MIS implanty

Mis implanty to produkty znanej amerykańskiej firmy, które stają się coraz bardziej przystępne, a to oznacza, że  czas pomyśleć o implantacji. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób przywrócenia integralności uzębienia. Wszczepiając implant zębowy otrzymuje się nie tylko estetyczny uzębienie, ale także w pełni sprawne.

Implanty MIS: charakterystyka

Firma MIS Implants Technologies Ltd wprowadziła na rynek pierwsze implanty w 1995 roku i do dnia dzisiejszego udoskonala swoje produkty. Obecnie implanty MIS należą do dziesięciu najpopularniejszych marek implantów. Wykonane są z biokompatybilnego tytanu ze specjalną porowatą mikropowierzchnią, która jest osiągana dzięki piaskowaniu i wytrawianiu kwasem.To wszystko zwiększa kontakt implantu zębowego z kością i szybsze połączenie się z kością – osteointegracja.

Wskazaniem do instalacji Mis implantów jest utrata jednego lub więcej zębów. Procedurę zaleca się przeprowadzić natychmiast po ekstrakcji lub nie później niż 2-3 miesiące po takim zabiegu. Jednak implanty Mis mogą być wszczepiane również w przypadku przedłużonego braku zębów, ponieważ wyposażone są w specjalną powłokę i specyficzny kształt, dzięki czemu mają zwiększoną przeżywalność, bliską 99%.

Wśród cech implantów MIS są:

 • Materiał do produkcji – tytan o wysokiej wytrzymałości, który ma maksymalną biologiczną zgodność z tkankami ludzkiego ciała, dzięki czemu implanty Mis szybko i łatwo zakorzeniają się we wszystkich przypadkach.
 • Konstrukcja w kształcie stożka – zapewnia odpowiednie mocowanie i pierwotną stabilność implantu. Chroni dziąsło i tkankę kostną przed osiadaniem, wspomaga szybkie wszczepienie.
 • Sześciokątne połączenie z zaczepem – szczelnie mocuje koronę, zapewnia niezawodną ochronę wkładu przed bakteriami i cząsteczkami pokarmu, wyklucza mikroprzemieszczenia implantu podczas zabiegu implantacji.
 • Powierzchnia implantu jest wytrawiana kwasem, dzięki czemu staje się szorstka i lepiej przylega do tkanki kostnej.
 • Ogromny asortyment – z prezentowanych modeli implantów Mis można wybrać idealną opcję dla każdego pacjenta, uwzględniając jego preferencje i wymagania.

MIS implanty: odmiany

Obecnie dla pacjentów dostępne są następujące implanty:

 • C1 to klasyczny stożkowy implant zębowy z anty-rotacją, który naśladuje naturalny korzeń. Dzięki kompaktowym rozmiarom można go łatwo zainstalować nawet w niewielkich przestrzeniach w uzębieniu. Mikropierścienie znajdujące się na szyjce implantu usprawniają kontakt z kością w części warstwy zbitej kości wyrostka zębodołowego. Zwężające się połączenie z łącznikiem minimalizuje mikroruchy zachowując tkankę kostną. Szeroki podwójny gwint zmniejsza obciążenie kości podczas wkładania. Nadaje się do implantacji jednoetapowej i dwuetapowej. Przeznaczony przede wszystkim do miękkich typów kości.
 • Seven to samogwintujący implant dentystyczny, ma kształt stożkowy z sześciokątnym połączeniem. Seria Seven jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów tkanki kostnej, nie wymaga szczególnie skomplikowanego przeszczepu kości w przypadku niedoboru kości, ponieważ osadzone są stosunkowo głęboko. Ergonomiczny kształt sprzyja równomiernemu rozłożeniu obciążenia i zapobiega atrofii tkanek. Mikropierścienie obecne na szyjce implantu zęba poprawiają wytrzymałość połączenia z kością na wierzchołku implantu.
 • V3 to rewolucyjny implant firmy MIS.Te implanty zębowe rozkładają nacisk na kość i są bezpiecznie zamocowane, co zapewnia wysoką stabilność.Trójkątna część koronowa zapobiega recesji dziąseł i atrofii tkanek w odcinku szyjnym. Seria V3 polecana jest do implantacji braków zębowych w okolicy uśmiechu, gdzie estetyka jest szczególnie ważna. Zwężające się połączenie z łącznikiem minimalizuje mikroruchy zachowując tkankę kostną. Może być stosowany z minimalną ilością tkanki kostnej.
 • M4 – specjalne implanty przeznaczone do szczególnie luźnej tkanki kostnej. Są często używane do odbudowy zębów górnego rzędu. Cylindryczno-stożkowy implant śrubowy. Połączona forma upraszcza proces wszczepienia, a podwójny gwint minimalizuje inwazyjność zabiegu. Szeroki podwójny gwint zmniejsza obciążenie kości podczas wkładania.
 • UNO – do implantacji jednoetapowej, (gdy implant jest instalowany bezpośrednio po ekstrakcji zęba). Seria UNO jest idealna do odbudowy utraconych siekaczy. Implanty Mis łatwo wszczepia się w wąską kość, a następnie zachowują się stabilnie, dzięki czemu można je wykorzystać do mocowania mostów.
 • Link to seria miniprotez śrubowych, które są powszechnie stosowane, jako wsparcie w leczeniu ortodontycznym w celu korekcji zgryzu. Małe rozmiary umożliwiają wszczepienie implantu w różnych miejscach, nawet z ograniczoną przestrzenią, nie ma konieczności stosowania nacięć chirurgicznych.

Przed założeniem implantów zębowych Mis konieczne jest przeskanowanie jamy ustnej: wyleczenie zębów próchnicowych, usunięcie zębów niepoddających się leczeniu, pozbycie się chorób dziąseł.

KONTAKT

+48 91 485 02 74
kontakt@doboszimplanty.pl

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.