Protezy oparte na koronach teleskopowych

Protezy na koronach teleskopowych

PROTEZY NA KORONACH TELESKOPOWYCH

Protezy oparte na koronach teleskopowych stosujemy głównie u pacjentów z resztkowym uzębieniem, paradontozą lub w bezzębiu (na implantach).

Idea utrzymania tego typu uzupełnień opiera się na szczelnym przyleganiu ( przyssaniu ) dwóch koron teleskopowych – nasuwanych- jedna na drugą. Pierwsza z nich zacementowana jest na zębie lub implancie a druga wklejona do protezy. Protezy teleskopowe nie posiadają klamer , są zupełnie nieruchome w ustach a ponadto są rozwiązaniem bezpiecznym dla naszych pacjentów na wiele lat. Dlaczego?

W przypadku utraty jakiegokolwiek filaru ( czy to zęba czy implantu ) zawsze istnieje możliwość jego usunięcia a proteza trzyma się na pozostałych koronach teleskopowych. Ta cecha odróżnia protezy teleskopowe od innych uzupełnień – na zasuwach, zatrzaskach czy ryglach. W przypadku tych drugich utrata nawet jednego zęba wiąże się z koniecznością powtórnego wykonania całej protezy od nowa ( czas , dodatkowe wizyty , wysokie koszty ).

W mojej praktyce wykonałem blisko 200 rekonstrukcji za pomocą koron teleskopowych . W 2007 roku , prawdopodobnie jako pierwsi na świecie , wspólnie z warszawską pracownią ” Interdent”  p. Roberta Michalika , wprowadziliśmy teleskopy teflonowe . Wytwarzane w technologii CAD/CAM stanowię one alternatywę dla tradycyjnych koron teleskopowych ze złota lanego lub galwanicznego.

Patent nr.DP/P.383699/15/cz

Naszym pacjentom oferujemy protezy o najwyższym standardzie – również wykonane w całości z porcelany. W przypadku protez akrylowych bardzo często stosujemy indywidualnie barwione sztuczne zęby i dziąsła z kompozytu – wysoce estetyczne i wytrzymałe ( tzw.  protezy klasy premium ).

ZOBACZ METAMORFOZĘ

Efekty leczenia

Całe leczenie wykonał: expert implantolog DGOI, ICOI lek.stom. Paweł Dobosz

KONTAKT

+48 91 485 02 74
kontakt@doboszimplanty.pl

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.