Ortodoncja i Invisalign

Ortodoncja i Invisalign

ORTODONCJA I INVISALIGN

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się zapobieganiem i leczeniem wad zgryzu czyli ”prostowaniem krzywych zębów”.

Ortodoncja zajmuje się nie tylko prawidłowym ustawieniem zębów  ale także profesjonalnym kształtowaniem harmonii rysów twarzy z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy nauki i technologii (technologii CAD – CAM  czy implantologii ortodontycznej).

Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę, że nieprawidłowe ustawienie zębów niesie za sobą wiele niekorzystnych skutków. Oczywiście – najbardziej widoczny jest nieestetyczny wygląd krzywych zębów i dysharmonia rysów twarzy.

Rodzaje aparatów ortodontycznych:

  • Aparaty ruchome
  • Aparaty stałe (z zamkami metalowymi, estetycznymi, lingwalne tzw. incognito)
  • Niewidoczne aparaty nakładkowe

Czy wiesz, że?

Nie wszyscy wiedzą, że krzywe zęby są bardziej narażone na paradontozę, nieprawidłowe i przyspieszone ścieranie czy próchnice w następstwie utrudnionej higieny. Nieprawidłowy zgryz bywa często przyczyną wad wymowy a niekiedy daje problemy w stawach skroniowo-żuchwowych a dalej bóle głowy , szyi i pleców! Istotne jest zatem aby od najmłodszych lat kontrolować rozwój zgryzu, a jeżeli już wystąpiła wada – skutecznie ją korygować .

W jaki sposób leczymy naszych Pacjentów?

W naszej codziennej praktyce stomatologicznej wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologii, czyli leczenie niewidocznym systemem nakładek Invisalign.

  • Invisalign jest niewidocznym aparatem prostującym zęby na który składa się zestaw przezroczystych nakładek, czyli tzw alignerów.
  • Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, w metodzie Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zębów.
  • Każdy aligner z kompletu nosi się przez około 10 dni i wymienia na następny , aż do uzyskania prawidłowego zgryzu.
  • Efekt leczenia , jest z góry , szczegółowo zaplanowany i przewidywalny.
  • Leczenie nakładkami Invisalign zwiększa efektywność oraz zdecydowanie skraca całkowity czas terapii w stosunku do tradycyjnych aparatów z zamkami.
  • Invisalign umożliwia zachowanie idealnej higieny oraz zapewnia komfort podczas mówienia.
  • Z zasady całkowity koszt terapii zbliżony jest do kosztów leczenia tradycyjnymi aparatami z zamkami, ale zawsze zamyka się  w przedziale od 8.000 – 14.5000 PLN.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.