lek. stom.
Paweł Dobosz

O nas

Zapraszam Państwa do mojej praktyki stomatologicznej – nowoczesnego gabinetu położonego w centrum Szczecina

Jestem lekarzem stomatologiem z blisko trzydziestoletnim doświadczaniem zawodowym Stworzyłem to miejsce bo moja pasją jest nowoczesna stomatologia. Specjalizujemy się w implantologii i protetyce estetycznej . Naszych wszystkich Pacjentów i ich rodziny obejmujemy pełną opieką stomatologiczną.Wśród moich pacjentów szczególne miejsce zajmują pacjenci bezzębni lub z uzębieniem resztkowym.

DR KAMILA WALCZYK ukończyła Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie w 2014 roku. Swoje zainteresowania zawodowe skupia wokół endodoncji mikroskopowej, stomatologii estetycznej oraz protetyki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Regularnie poszerza swoją wiedzę w wymienionych dziedzinach na kursach i szkoleniach. W pracy w pacjentem stawia na wzajemne zaufanie i zrozumienie problemu, co pomaga w osiągnięciu wymarzonego uśmiechu.

NOWOŚCI TECHNOLOGICZNE

Systematycznie wdrażamy sprawdzone nowości

W 2018 roku wprowadziliśmy do naszej praktyki leczenie z użyciem scanera wewnątrzusznego MEDIT 500 . Tym samym odstąpiliśmy od pobierania wycisków protetycznych tradycyjnymi masami wyciskowymi i zastąpiliśmy je skanowaniem jamy ustnej.

W 2019 roku zakupiliśmy tomograf komputerowy CBCT firmy VATECH, o pełnym polu obrazowania. Tomograf służy do diagnostyki chorób zębów, kości szczęk oraz zatok przynosowych a także precyzyjnego planowania implantologicznego.

Biorę udział w szkoleniach i kursach w kraju i za granicą. Potwierdzają to liczne certyfikaty oraz przynależność do Towarzystw : Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE ( jestem jednym z 32 aktywnych członków w Polsce ) , elitarnego International College of Dentist z siedzibą w Waszyngtonie , Światowego Towarzystwa Implantologicznego (ICOI) , Niemieckiego Towarzystwa Implantologicznego (DGOI) oraz Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI).

SPECJALIZACJE

W czym się specjalizuję?

W mojej pracy zawodowej szczególne miejsce zajmują odbudowy protetyczne pacjentów bezzębnych lub pacjentów z uzębieniem resztkowym. Moim pacjentom proponuję odtworzenie utraconego uśmiechu – już w jeden dzień – w oparciu o koncepcję mostu przykręcanego na 4 lub na 6 implantach.

Metoda ta opiera się na wykorzystaniu technologii cyfrowej – nakładając na siebie obraz tomograficzny kości obraz jamy ustnej oraz fotografie twarzy Pacjentów , planuję wygląd przyszłych zębów oraz pozycję implantów w kości.
Następnie , przy pomocy szablonu chirurgicznego ( przezroczystej nakładki do jamy ustnej z tytanowymi tulejami ) precyzyjne umieszczam 4-6 implantów w kości.

Podczas tej samej wizyty , bezpośrednio do wprowadzonych implantów , przykręcam na stałe , most prowizoryczny .Zastosowanie mostu tymczasowego przywraca moim Pacjentom pełna estetykę uśmiechu bezpośrednio po zabiegu a tym samym umożliwia normalne funkcjonowanie bez społecznego i zawodowego wykluczenia.

Po 3 miesiącach , most tymczasowy zamieniam na przykręcany most porcelanowy. Służy on jako trwałe uzupełnienie ostateczne.

DBAMY O UŚMIECHY

Zobacz galerię zdjęć

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.