Licówki porcelanowe bez szlifowania zębów

Licówki porcelanowe.

Licówki porcelanowe Szczecin – bez szlifowania.

W przypadku niewielkiej korekty uśmiechu stosujemy licówki bez szlifowania zębów (non-prep). 

Są to bardzo cienkie płatki porcelany o grubości 0,2- 0,3 mm , które przyklejamy na zęby w celu korekty ich kształtu, zmiany barwy lub ich wzmocnienia.

Ta metoda jest nieinwazyjna, ponieważ nie wymaga szlifowania zębów a jednocześnie niezwykle trwała. W naszej klinice naklejamy licówki bez preparacji od ponad 20 lat z doskonałymi rezultatami.

Pomimo wielu zalet licówki bez szlifowania mają pewne ograniczenia w stosowaniu. Ze względu na minimalną grubość nie mogą być wykorzystywane do znaczącego korygowania kształtu i ustawienia oraz  koloru pojedynczych zębów ( np. mocno przebarwionej jedynki ).

Tak samo jak w przypadku innych uzupełnień protetycznych , licówek ” non-prep ” nie stosuje się u pacjentów z niewystarczającą higieną jamy ustnej.

Przygotowanie wysoce estetycznych i szczelnych licówek jest jednym z najtrudniejszych wyzwań estetycznych i technologicznych dla lekarza i technika dentystycznego, albowiem wymagane jest doświadczenie i wyjątkowa precyzja w pracy. Wynika to z faktu ,że gotowe licówki nie mogą być już korygowane zatem nawet najdrobniejsza niedokładność ( dotycząca koloru , kształtu , grubości, pasowania ) skutkuje koniecznością ponownego ich wykonania. Wiąże się to z powtórzeniem całej procedury od początku .Z tego względu, tylko niektóre polskie laboratoria mają licówki ” non-prep ”  w swoim portfolio.

Laboratoria , z którymi współpracuję posiadają odpowiednie doświadczenie, sprzęt i wiedzę , dzięki jestem w stanie zaoferować Państwu tą metodę poprawy estetyki uśmiechu od 20 lat.

ZOBACZ METAMORFOZĘ

Efekty leczenia

Całe leczenie wykonał: expert implantolog DGOI, ICOI lek.stom. Paweł Dobosz

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.