Implanty - rodzaje i różnice

Rodzaje i różnice

CZYM SĄ IMPLANTY?

Implanty

Implant zębowy jest niczym innym jak tylko niewielką tytanową śrubką, wkręconą do kości żuchwy lub szczęki, która spełnia funkcję utraconego korzenia zęba. Implant dentystyczny , jako jedyne rozwiązanie w stomatologii nie maskuje braku zębowego, ale zastępuje, funkcjonuje i wygląda jak zupełnie nowy ząb.

Implanty wykonane są z tytanu lub tlenku cyrkonu – materiałów biozgodnych , które nie wywołują w ludzkim ciele reakcji alergicznych. Po umieszczeniu wszczepu , przez lekarza implantologia , dochodzi do zrostu pomiędzy tkanką kostną a tytanową powierzchnią wszczepu (osteointegracja).
Połączenie pomiędzy powierzchnią implantu a kością jest procesem dynamicznym, tzn. cały czas dochodzi do zaniku i tworzenia tkanki kostnej. Równowaga pomiędzy tymi procesami gwarantuje stabilność poziomu kości wokół implantu co przekłada się na wieloletnie funkcjonowanie wszczepu.

Implanty to sztuczne korzenie zębów , do których przymocowuje się estetyczne korony porcelanowe i w ten sposób odtwarza się pojedyncze braki. Do wszczepów można także przymocować most porcelanowy lub protezę i odtworzyć większe braki zębowe. Zatem wprowadzenie implantu do kości nie uzupełnia brakującego zęba. Aby przywrócić pełen wygląd i funkcję konieczna jest odbudowa protetyczna (czyli zamocowanie korony , mostu lub protezy ).
Elementem wspierającym odbudowę protetyczną na implancie jest tzw. łącznik, który może być wykonany z tytanu, złota lub białego tlenku cyrkonu.

CZY IMPLANTY SĄ DLA MNIE?

Implant zębowy to w dzisiejszych czasach idealne rozwiązanie dla każdego kto jest w potrzebie.

Implanty fantastycznie zastępują ubytki pojedynczych zębów, ale także stanowią idealną bazę pod protezy zębowe.

Zabieg wszczepienia implantów najlepiej wykonać w renomowanych gabinetach i klinikach stomatologicznych, a skuteczność w naszej praktyce sięga 98%

JAKIE SĄ RÓŻNICE MIĘDZY IMPLANTAMI?

Implanty klasy Premium

Podobnie jak w przypadku innych produktów, wyróżniamy implanty klasy premium oraz modele niższej jakości. Implanty różnią się pomiędzy sobą kształtem, materiałem z którego są wykonane a także rodzajem połączenia z koroną porcelanową.

Dlatego warto rozmawiać z lekarzem implantologiem o cechach implantów, które stosuje oraz o firmie, która je produkuje.

W naszej codziennej praktyce stosujemy rutynowo implanty dwóch firm:

  • szwajcarskiej Straumann
  • południowo-koreańskiej Dentium

W wyjątkowych sytuacjach klinicznych korzystam z krótkich implantów Bicon ( USA ). Posiadam wieloletnie doświadczenie z implantami Nobel-Biocare ( S ) , Lifecore ( USA) ,Keystone ( USA ), Friadent – Xive, Ankylos ( Germany ), Astra ( S ).

Renomowani producenci potwierdzają wysoką jakość i skuteczność leczenia swoimi produktami za pomocą badań naukowych a także zapewniają pełną dostępność elementów wymiennych. To na wypadek , gdyby Państwa uzupełnienie miało być w przyszłości odnowione lub rozbudowane. W mojej praktyce , okres oczekiwania na zużyte elementy , które montowałem moim pacjentom nawet 20-25 lat temu wynosi tylko 2-3 dni !

Podczas konsultacji dobieram indywidualnie rodzaj i markę implantów do konkretnej sytuacji klinicznej oraz osobistych upodobań Pacjentów. Rodzaj zastosowanego wszczepu uzależniam od wielu czynników , takich jak ilości oraz gęstości kości, rodzaju planowanej odbudowy protetycznej ( czy będzie nią pojedyncza korona porcelanowa czy może proteza uzupełniająca wszystkie zęby ) a także możliwości finansowych pacjentów.

Implantacja górnego bocznego siekacza

Złamany lewy siekacz

Implant

Korona na implancie na lewym siekaczu

Dla porównania : naturalny prawy siekacz

IMPLANTY NATYCHMIASTOWE

Implantacja natychmiastowa 

Polega na usunięciu zęba i równoczesnym wszczepieniu implantu (w miejsce korzenia, podczas tej samej wizyty).

Jeżeli warunki na to pozwalają metoda implantacji natychmiastowej jest procedurą preferowana w mojej praktyce. Przy prawidłowym doborze pacjentów implanty natychmiastowe to :

  • zamkniecie etapu chirurgicznego na jednej wizycie
  • wysoki odsetek powodzeń
  • skrócenie czasu leczenia o połowę
  • redukcja kosztów dla naszych pacjentów

Usunięcie zęba. Podczas tej samej wizyty jest osadzany natychmiastowo implant, do implantu zostaje przykręcony łącznik a na niego nałożona korona tymczasowa.

Po okresie 4-5 m-cy korona prowizoryczna zostaje zastąpiona przez docelową koronę porcelanową. Korona kształtem i kolorem odpowiada estetyce pozostałych zębów. Sąsiednie zęby zostają nietknięte.

ZOBACZ METAMORFOZĘ

Efekty leczenia

Całe leczenie wykonał: expert implantolog DGOI, ICOI lek.stom. Paweł Dobosz

KONTAKT

+48 91 485 02 74
kontakt@doboszimplanty.pl

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.