3 sierpnia, 2021

Ile kosztuje wymiana wszystkich zębów na implanty?

Z postępem technologii i powstawaniem nowych metod leczenia stomatologicznego są tworzone coraz nowsze sposoby na odbudowę uzębienia. Osoby, które mają problem z zębami często boją się, że mogą być posądzone o zaniedbanie higieny. Jednak w wielu przypadkach brak uzębienia może być wynikiem choroby. Najczęściej implanty stosuje się u osób, które nie posiadają pojedynczych zębów lub kiedy występuje u nich całkowite bezzębie. Takie braki mogą wynikać z wielu przyczyn: usunięcie zębów spowodowane zmianami próchnicznymi, niewykształcenie się zębów, nieleczona paradontoza czy uszkodzenia mechaniczne. 

Czym jest implant zębowy? 

Implanty stomatologiczne w Szczecinie są coraz częściej wybieraną przez pacjentów metodą uzupełnienia braków w uzębieniu. Implant zębowy jest sztucznym korzeniem zęba, który swoim kształtem przypomina małych rodzajów śrubkę. Wkręca się go do kości żuchwy lub szczęki. Implant dentystyczny , jako jedyne rozwiązanie w stomatologii nie maskuje braku zębowego, ale zastępuje, funkcjonuje i wygląda jak zupełnie nowy ząb. Na śrubie przymocowuje się nadbudowę, która przypomina naturalną korę zęba. Obecnie implantologia stomatologiczna oparta jest na zjawisku osteointegracji. Jest to proces, w którym następuje bezpośrednie zrośnięcie się sztucznego korzenia z kością. Dla implantów w żuchwie trwa to do 3 miesięcy, a dla implantów w szczęce do 6 miesięcy. Wynika to z różnej struktury kości. Tlen, który zawarty jest w tkance kostnej tworzy na powierzchni tytanowego wszczepu warstwę dwutlenku tytanu. Na niej może odkładać się nowa, mineralizująca tkanka kostna, która tworzy właściwe mocowanie implantu. Taka integracja wszczepu z kością jest procesem ciągłym i mają na nią wpływ siły biomechaniczne. 

Implanty mogą różnić się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Implanty tytanowe są częściej  wybierane przez pacjentów, szczególnie ze względu na wysoką odporność na korozję i wytrzymałość na rozciąganie. Nie ulega działaniu rozcieńczonych kwasów siarkowego i solnego, kwasów organicznych, roztworów zasadowych i chloru. Powierzchnia implantu tytanowego jest gwintowana i pokryta plazmą tytanową, co zwiększa jego siłę mocowania i powiększa powierzchnię integracyjną. Dzięki tej konstrukcji implant tytanowy zapewnia dobrą osteointegrację z kością wyrostka. Organizm bardzo dobrze toleruje implanty tytanowe. 

Implant cyrkonowy jest wykonany z tlenku cyrkonu. Ma doskonałą biozgodność i jest odporny na korozję. Najważniejszą cechą tego implantu jest jego kolor. Przypomina naturalne zęby, dzięki czemu jest trudny do zauważenia, nawet, gdy z powodu zmian zanikowych obniża się girlanda dziąsłowa pacjenta.

Ile kosztuje wymiana wszystkich zębów na implanty?

Kiedy należy zdecydować się na implanty wszystkich zębów? 

Bezzębie może być skutkiem wielu różnych okoliczności. Czasami jest to wynik zaniedbań, które doprowadziły do nadmiernego rozwoju próchnicy. Są jednak sytuacje kiedy utrata zębów jest konsekwencją poważnych chorób. Nie jest to komfortowe w żadnym z przypadków, dlatego niezależnie czy utracony został jeden ząb czy kilka, warto podjąć się zabiegowi. Stomatolog może zaproponować wszczepienie implantu zarówno w przypadku braku jednego zęba, wielu, jak i w sytuacji całkowitego braku zębów. Można posłużyć się również innymi metodami leczenia, jak na przykład most protetyczny, jednak to implanty są najlepszym rozwiązaniem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Mają one wyjątkową wytrzymałość i w pełni są w stanie zastąpić naturalne zęby. Dodatkowo dobrze wykonane korony zębowe są wręcz nie do zauważenia przez osoby z zewnątrz. Przy braku kilku zębów odpowiednim rozwiązaniem jest osadzenie mostu na implantach, co pozwoli na zachowanie stabilności. Implanty zębowe wiążą się ze sporym wydatkiem, ale w ten sposób można wyeliminować koszty związane z leczeniem innych zębów uszkodzonych na skutek posiadanych ubytków. 

Ile kosztuje wymiana wszystkich zębów na implanty? 

Implanty dentystyczne są najlepszym rozwiązaniem w przypadku całkowitego braku uzębienia w górnej albo dolnej szczęce. W takiej sytuacji możliwe są dwa warianty – most na implantach i proteza mocowana na implantach. Pierwsza możliwość zapewnia stałe przytwierdzenie mostu do kilku implantów. W szczękę wszczepia się zazwyczaj od 8 do 10 implantów, w żuchwę od 6 do 8. Do takich wszczepów przykręca się łączniki, na których zostaje zamontowany na stałe most protetyczny. Po gotowym zabiegu, most protetyczny jest odczuwalny oraz wygląda jak naturalne zęby. Wariant drugi, czyli proteza umocowana na implantach wymaga założenia co najmniej 2, najczęściej 4 implantów, które służą jako baza. Na implantach są montowane zaczepy stabilizujące, które dają pewne zakotwiczenie. 

Należy pamiętać, że cena jest zależna od rodzaju implantu, łącznika oraz korony zęba. Protezy na implantach oraz wszelkie bardziej skomplikowane konstrukcje są wyceniane indywidualnie po wcześniejszej konsultacji. Jednak ceny szacunkowo mogą wynosić: od 9.000, przy dwóch implantach do 46.000 przy 8 implantach. Mosty e – max na 4 implantach od 32 do 35 tysięcy, na 6 implantach od 37 do 42 tysięcy, a na 8 implantach od 43 do 53 tysięcy. Trzeba wziąć pod uwagę, że przy wymianie wszystkich zębów na implanty koszt będzie dotyczył szczęki oraz żuchwy, w których łącznie musi być od 14 do 18 implantów. Ostateczny koszt leczenia może być określony dopiero po konsultacji ze specjalistą – lekarzem implantologiem.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.