Jakie są możliwości leczenia?

Możliwości leczenia

MOŻLIWOŚCI LECZENIA

Jakie są możliwości leczenia implantologicznego?

Uzupełnienie pojedynczego zęba

Brak górnej „jedynki” np. wskutek urazu, stanu zapalnego lub rozległej próchnicy.

Implant jest umieszczony w kości szczęki bez naruszenia zębów sąsiednich. Łącznik protetyczny ( tytanowy lub cerconowy ) jest przykręcony do implantu.

Na łącznik zostaje nałożona korona, bez niszczenia sąsiednich zębów. Korona protetyczna kształtem i kolorem odpowiada estetyce pozostałych zębów.

Odbudowa kilku zębów

W przypadku braku kilku zębów istnieją dwa rozwiązania: most przytwierdzony do kilku implantów lub solowe korony.

Widoczny brak zębów bocznych w żuchwie (tzw. brak skrzydłowy).

I rozwiązanie

Implanty wszczepione w kość żuchwy bez naruszenia zębów sąsiednich , na których zostaje osadzony most protetyczny.

II rozwiązanie

Zęby zostają zastąpione 1:1 implantami na których po przykręceniu łączników mocuje się solowe , niepołączone korony porcelanowe.

W pierwszym oraz drugim przypadku łuk zębowy odzyskuje pełny kształt.

Rekonstrukcja uzębienia bezzębnej szczęki lub żuchwy

Implanty są najlepszym rozwiązaniem w przypadku całkowitego braku uzębienia w górnej lub dolnej szczęce. Do wyboru mamy dwa warianty:

  • Pełen most przytwierdzony na stałe do kilku implantów (zazwyczaj od 6 do 8 ).
  • Wyjmowaną protezę przyczepioną do minimum dwóch lub więcej implantów za pomocą różnorakich elementów kotwiczących. W zależności od ilości implantów proteza może być bez podniebienia lub może posiadać ograniczoną płytę podniebienną.

Wariant I – Najbardziej eleganckie rozwiązanie

Most na implantach

W szczękę wszczepia się zazwyczaj od 8-10 implantów a w żuchwę od 6-8 implantów . Do wszczepów przykręca się łączniki , na których zostaje zamontowany na stałe most protetyczny.

Trwale zakotwiczony most protetyczny, funkcjonuje, wygląda i jest odczuwany jak naturalne zęby.

Wariant II 

Proteza umocowana na implantach

Proteza wymaga założenia optymalnie 4 ( lub co najmniej 2 ) implantów, które posłużą jako stabilna baza do przyczepienia protezy.

Na implantach zamocowane są różnego typu zaczepy stabilizujące protezę. Mogą być nimi zaczepy kulkowe , korony teleskopowe, lokatory czy np. belka łącząca ze sobą wszystkie implanty.

Zaczepy stabilizujące dają pewne zakotwiczenie protezy. Takie rozwiązanie zapewnia pewne i mocne gryzienie nawet twardych pokarmów a także łatwe utrzymanie higieny.

W leczeniu implantologicznym często stosujemy tymczasowe uzupełnienia protetyczne, w szczególności kiedy implant jest wszczepiony w odcinku przednim. W takiej sytuacji drukujemy w 3D  korony lub most tymczasowe osadzane bezpośrednio po wkręceniu wszczepu ( na tej samej wizycie czyli tzw. natychmiastowe obciążenie) i oczekujemy przez 3 miesiące na ostatecznego wgojenie implantów . Zapewnia to lepszą estetykę uzupełnień ostatecznych i umożliwia ładniejsze, naturalniejsze wyłanianie koron z dziąseł.

W naszej praktyce staramy się tak planować leczenie implantologiczne, aby nasi Pacjenci nigdy nie opuszczali gabinetu z widocznym brakiem nawet jednego zęba, co pozwala normalnie funkcjonować i zapewnia pełen komfort psychiczny.

KONTAKT

+48 91 485 02 74
kontakt@doboszimplanty.pl

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.