17 sierpnia, 2021

Implanty zębów jaka cena?

Ubytki w uzębieniu to nie tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna. Brak zębów może powodować problemy ze zgryzem i przemieszczaniem pozostałych zębów. Każda wizyta u stomatologa powinna zacząć się od odpowiedniej konsultacji i badania. Implanty zębowe wiążą się ze sporym wydatkiem, ale w ten sposób można wyeliminować koszty związane z leczeniem innych zębów uszkodzonych na skutek posiadanych ubytków. 

Jak jest cena implantów?

W przypadku braku kilku zębów istnieją dwa rozwiązania – most przytwierdzony do kilku implantów lub solowe korony. Implanty są wszczepione w kość bez naruszenia sąsiednich zębów. Na nich osadzony jest most protetyczny. Solowe korony – zęby zostają zastąpione implantami, na których montuje się niepołączone ze sobą korony. 

Protezy na implantach oraz bardziej skomplikowane konstrukcje są wyceniane indywidualnie po wcześniejszej konsultacji. Jednak ceny szacunkowo mogą wynosić: od 9.000, przy dwóch implantach do 46.000 przy 8 implantach. Mosty e – max na 4 implantach od 32 do 35 tysięcy, na 6 implantach od 37 do 42 tysięcy, a na 8 implantach od 43 do 53 tysięcy. Trzeba wziąć pod uwagę, że przy wymianie wszystkich zębów na implanty koszt będzie dotyczył szczęki oraz żuchwy, w których łącznie musi być od 14 do 18 implantów.Implanty zębów jaka cena?

Implanty dentystyczne są najlepszym rozwiązaniem w przypadku całkowitego braku uzębienia w górnej albo dolnej szczęce. W takiej sytuacji możliwe są dwa warianty – most na implantach i proteza mocowana na implantach. Pierwsza możliwość zapewnia stałe przytwierdzenie mostu do kilku implantów. W szczękę wszczepia się zazwyczaj od 8 do 10 implantów, w żuchwę od 6 do 8. Do takich wszczepów przykręca się łączniki, na których zostaje zamontowany na stałe most protetyczny. Po gotowym zabiegu, most protetyczny jest odczuwalny oraz wygląda jak naturalne zęby. Wariant drugi, czyli proteza umocowana na implantach wymaga założenia co najmniej 2, najczęściej 4 implantów, które służą jako baza. Na implantach są montowane zaczepy stabilizujące, które dają pewne zakotwiczenie. 

Jeśli chodzi o uzupełnienie jednego zęba wskutek stanu zapalnego, rozległej próchnicy lub urazu – zabieg nie jest bardzo skomplikowany i może trwać jedynie 30 minut. W takim przypadku implant jest umieszczany w kości szczęki bez naruszenia sąsiednich zębów. Łącznik protetyczny jest przykręcony do implantu. Na niego nakłada się koronę. Kształtem i kolorem przypomina naturalne zęby. Ceny pojedynczych implantów zaczynają się od 2600 złotych. Należy brać pod uwagę firmę z jakiej jest wykonany oraz dodatkowe koszta łącznika, korony oraz badań dodatkowych. Ceny łączników zaczynają się od 500 złotych i mogą wynosić do 1500 złotych. Koronę osadzoną na implancie tymczasową należy liczyć w kwocie 800 złotych natomiast pełnoceramiczną – 2000. 

W niektórych przypadkach występują problemy, które mogą utrudnić i zwiększyć koszt całego leczenia. Istnieje wiele technik operacyjnych, które umożliwiają odbudowę utraconej kości i dziąseł. Występują takie zabiegi jak: przeszczepy bloków kostnych, zabiegi pokrywania recesji z wykorzystaniem przeszczepów z podniebienia oraz sztucznego dziąsła, podnoszenie dna zatok szczękowych (tzw sinus lift) na skutek stopniowego powiększania się (pneumatyzacji) zatoki szczękowej, zabiegi sterowanej regeneracji tkanek (GBR), czyli użycie granulatów kości zwierzęcych i sztucznych wraz z błonami resorbowalnymi. 

Metody wszczepu implantów 

Wszczepiona śruba z gwintem nie wymaga zastosowania dodatkowego łącznika, co eliminuje ryzyko poluzowania się poszczególnych elementów, a dodatkowo nie prowadzi do gromadzenia się bakterii przy łączeniach. Po jej umieszczeniu w zębodole od razu można zamocować element protetyczny. Aby móc wybrać implant jednofazowy, należy spełniać szereg wymagań dotyczących stanu jamy ustnej. Należy mieć też na uwadze to, że w przypadku uszkodzenia zewnętrznej części śruby, w celu jej wymiany niezbędne będzie usunięcie całego implantu.

Implanty zębów dwufazowe są popularniejszą metodą, choć wymagają dwukrotnego wykonania zabiegu chirurgicznego, a cały proces trwa zwykle od trzech do sześciu miesięcy. Pierwszy etap to wszczepienie implantu w kość wyrostka zębodołowego, co trwa przeważnie od 30 minut do dwóch godzin. Następnie umieszcza się śrubę zamykającą i zaszywa tkanki. Wszczep musi zrosnąć się z otaczającymi go tkankami kostnymi, co trwa kilka miesięcy. W tym czasie lekarz na bieżąco kontroluje prawidłowość zachodzących procesów i podejmuje decyzję o gotowości do drugiego zabiegu. W następnym etapie rozcina się dziąsło i wyjmuje śrubę zamykającą, zastępując ją jednocześnie śrubą gojącą. Ma ona za zadanie odpowiednio ukształtować dziąsło pacjenta, co trwa zwykle do dwóch tygodni. Po tym czasie, gdy tkanki miękkie zostaną uformowane, można zamknąć implant przy pomocy korony bądź innej nadbudowy. Metoda ta trwa o wiele dłużej, niż jednofazowa i wymaga dwukrotnej interwencji chirurgicznej, jednak dzięki temu implant ma czas na integrację z kością, dziąsło może zostać odpowiednio uformowane, a w razie wystąpienia jakiegokolwiek uszkodzenia łatwiej jest wykonać naprawę.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.