Technologie CAD/CAM

Technologie CAD/CAM

TECHNOLOGIE CAD/ CAM

Co to znaczy CAD/CAM i jakie ma zastosowanie w naszej codziennej pracy ?

CAD/CAM to nic innego jak tylko Computer Assisted Design/Computer Assisted Manufacturig czyli wykorzystanie komputera do projektowania i wytwarzania uzupełnień protetycznych.

Metoda nie jest czymś zupełnie nowym, pierwsze prace z wykorzystaniem skanera i obrabiarki Cercon® smart ceramics CAD/CAM firmy DeguDent wprowadziliśmy do naszej codziennej praktyki ok roku 2000.

Od tego czasu sprzęt wielokrotnie udoskonalano i modyfikowano, obecnie nasze prace są wytwarzane głównie na urządzeniach firmy AnannGirrbach  Ceramillmatik.

Pierwszym etapem pracy jest pobranie „ wirtualnego wycisku ” zęba , za pomocą skanera wewnątrzustnego MEDIT 500  . Obraz ten zostaje przesłany drogą mailową do naszego laboratorium dentystycznego , gdzie tworzony jest wirtualny projekt korony 3D , który z kolei, zostaje przesłany do obrabiarki numerycznej CNC .

Maszyna ta wycina podbudowę przyszłej korony z gotowego bloczka tlenku cerconu lub porcelany. Kolejna fazą jest proces synteryzacji w temperaturze bliskiej 1700 C w celu zwiększenia wytrzymałości materiału przez zagęszczenie jego kryształów.

Tak przygotowaną podbudowę pokrywa się zewnętrzną warstwą porcelany dopasowaną kolorystycznie do zębów naturalnych. Projekt zakłada także równoległe frezowanie plastikowego modelu przyszłej korony ( lub np. mostu ) w celu przymiarki i bezpośredniej oceny kształtu w ustach naszych pacjentów.

Jak jest zaleta wykorzystania techniki CAD/CAM ?

CAD/CAM ogranicza pracę ludzka do minimum, przyspiesza czas wykonania koron i radykalnie polepsza ich jakość.

Skaner wewnątrzustny MEDIT 500 eliminuje możliwość popełnienia błędów podczas ręcznego pobierania wycisków a obrabiarka omija niedokładności powstające w trakcie tradycyjnego procesu odlewniczego.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.