3 kwietnia, 2023

Jak długo trwa leczenie nakładkami invisalign?

Jak długo trwa leczenie nakładkami invisalign? Korzyści z posiadania prostych zębów są oczywiste. Prawidłowe ustawienie zębów ułatwia ich czyszczenie, a regularne przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej zmniejsza z kolei prawdopodobieństwo wystąpienia chorób przyzębia. Ponadto proste, zdrowe zęby sprawiają, że Twój uśmiech jest estetyczny. Invisalign to nowoczesna technologia leczenia ortodontycznego. Stały wzrost jej popularności tłumaczy się tym, że przezroczyste nakładki są praktycznie niewidoczne na zębach, można je łatwo zdjąć przed jedzeniem i myciem zębów. Osoby przychodzące do naszego gabinetu stomatologicznego są zainteresowane długością trwania leczenia invisalign.

Jak długo trwa leczenie nakładkami invisalign?

Jest wiele czynników wpływających na długość leczenia invisalign. W większości przypadków wyprostowanie zębów za pomocą nakładek może zająć od 12 do 18 miesięcy. Przy złożonych problemach ze zgryzem leczenie może trwać do 24 miesięcy. Uzębienie każdej osoby jest ukształtowane inaczej, więc wyprostowanie zębów zajmuje inny czas.

Trzeba przyznać, że korygowanie zgryzu za pomocą nakładek Invisalign tzw. alignerów jest dwa razy szybsze niż leczenie aparatem ortodontycznym, dając ten sam efekt. W przypadku prostowania stłoczonych zębów przy użyciu przezroczystych nakładek leczenie może trwać od 6 do 12 miesięcy. Ale jeśli problem jest poważny, prostowanie zębów bez aparatu ortodontycznego może zająć więcej czasu.

Jak długo trwa leczenie invisalign przerwy między zębami? Aby skorygować kilkumilimetrową przerwę między zębami, trzeba będzie nosić nakładki Invisalign przez około 24 miesiące. Mniejszą lukę uda się skorygować w krótszym czasie. W każdym indywidualnym przypadku nasz ortodonta znajdzie odpowiednie rozwiązanie pozwalające wyeliminować złożoną lub specyficzną patologię uzębienia. 

Czynniki wpływające na czas trwania leczenia nakładkami

Posiadając krzywe zęby jest utrudnione ich czyszczenie, dlatego są bardziej narażone na szybkie ścieranie, paradontozę i próchnicę. Problemy ze zgryzem przyczyniają się do wad wymowy, bólów głowy, pleców oraz szyi. Nakładki invisalign stanowią alternatywę dla dobrze znanych aparatów metalowych, służących do korygowania wad zgryzu, takich jak zachodzące na siebie zęby przednie oraz krzywe zęby i podobnie jak te tradycyjne aparaty łagodnie prowadzą zęby do ich prawidłowej pozycji w jamie ustnej.

Istnieje kilka podstawowych czynników, które wpływają na czas trwania leczenia invisalign:

  • Złożoność wady zgryzu.
  • Szybkość przesuwania się zębów pod działaniem nakładek.
  • Przestrzeganie zaleceń dotyczących noszenia nakładek.

U niektórych osób zęby poruszają się łatwiej w danym kierunku, u innych proces ten przebiega wolniej. Ponadto tempo ruchu zębów zależy od wieku. Dzieci i nastolatki będą potrzebować mniej czasu na leczenie wad zgryzu za pomocą Invisalign niż osoba dorosła.

Korzyści z leczenia Invisalign

Główną zaletą tej technologii korekcji zgryzu jest zastosowanie cienkich przezroczystych nakładek, które są prawie niewidoczne dla innych.

Ponadto nakładki Invisalign:

  • Skutecznie prostują ustawienie zębów, delikatnie przesuwając je w zadanym kierunku.
  • Są łatwe do usunięcia i nie uszkadzają tkanek miękkich jamy ustnej.
  • Nie stanowią ograniczeń w diecie i nie komplikują mycia zębów.

Nasz specjalista pomoże poradzić sobie z najbardziej skomplikowanymi problemami ortodontycznymi.

Na czym polega leczenie nakładakami Invisalign?

Leczenie ortodontyczne za pomocą nakładek Invisalign polega na noszeniu przezroczystych, zdejmowanych nakładek, które stopniowo ustawiają zęby we właściwej pozycji. Żadnych aparatów i drutów, żadnych ograniczeń, które mogą towarzyszyć noszeniu metalowych odpowiedników.

W jaki sposób nakładki Invisalign prawidłowo ustawiają zęby? Nakładki Invisalign są projektowane tak, aby dostarczyć odpowiednią siłę we właściwym miejscu we właściwym czasie, w oparciu o wcześniej utworzony plan według technologii obrazowania 3D. Po jego zatwierdzeniu zostaną wykonane dla Ciebie unikalne nakładki. Każdy zestaw nakładek należy nosić przez 20-22 godziny na dobę, zmiana na nowy zestaw nakładek odbywa po 10 dniach i trwa aż do czasu osiągnięcia prawidłowego ustawienia zębów.

Każdy zestaw nakładek delikatnie i stopniowo przesuwa zęby do właściwej pozycji zgodnie z planem leczenia, aż do uzyskania nowego, pięknego uśmiechu. Nasz ortodonta będzie Ci towarzyszył na każdym etapie, nadzorując leczenie i upewniając się, że nakładki są prawidłowo dopasowane.

Jakie są główne zalety nakładek Invisalign?

Nakładki Invisalign można zdejmować do jedzenia i picia, do szczotkowania i nitkowania zębów oraz na specjalne okazje. W ich konstrukcji nie ma metalowych zamków i łuków, które mogłyby podrażniać jamę ustną lub być podatne na uszkodzenia. Mają kształt dopasowany do linii dziąseł, zapewniając wygodę i estetykę. Nakładki Invisalign mogą być świetnym rozwiązaniem dla dorosłych i nastolatków szukających niemal niewidocznego sposobu na poprawę uśmiechu. Elementy te działają, jak dźwignie: nakładki wywierają delikatny nacisk, przesuwając zęby z wymaganą siłą. Najlepszym sposobem czyszczenia nakładek jest mycie ich szczoteczką do zębów i płukanie w letniej wodzie oraz stosowanie specjalnych tabletek czyszczących. Aby zachować higienę jamy ustnej, przed założeniem nakładek należy myć zęby po każdym posiłku. 

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.