11 sierpnia, 2021

Implanty zębów - ile kosztują?

Decydując się na implantację zyskuje się piękny uśmiech, a także zapobiega niekorzystnym zmianom w jamie ustnej, między innymi wadom zgryzu i ścieraniu się pozostałych zębów. Odwlekanie tej decyzji może doprowadzić do przemieszczenia się uzębienia i zablokowania miejsca, w którym powinien znaleźć się implant. Ile kosztują implanty zębów? 

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe są sztucznymi korzeniami zęba, które swoim kształtem przypominają małych rozmiarów śrubę. To na niej przymocowuje się nadbudowę, która przypomina naturalną korę zęba. Obecnie implantologia stomatologiczna oparta jest na zjawisku osteointegracji. Oznacza to wieloetapowy, chemiczny, biologiczny oraz fizyczny proces integrujący, który trwale łączy implant zębowy z kością. Jego szybkość i jakość zależy od wielu czynników: rodzaju materiału, z którego wykonany jest implant, odpowiedniego dopasowania, obciążenia implantu koroną protetyczną, jakości stabilizacji implantu, która uzależniona jest od techniki i poprawności wprowadzenia implantu, ilości i jakości kości w miejscu wprowadzania implantu. Najważniejsze po zakończonym leczeniu jest regularne dbanie o higienę jamy ustnej oraz regularne kontrole u specjalisty, który wykonał zabieg. Implanty stomatologiczne są znacznie bardziej wygodne dla pacjentów niż tradycyjne protezy. 

Implanty zębów - ile kosztują?

Najpopularniejsze systemy implantologii stomatologicznej to między innymi: Straumann, Dentium ,Dentsply Friadent, Keystone, Bicon, Global, MIS Implants, Camlog, Zimmer, Nobel Biocare, Astra Tech, Biomet 3i, BioHorizon. 

Astra Tech 

Astra Tech to szwedzka firma, która powstała w 1948 roku i jest trzecim, największym producentem implantów zębowych na świecie. Rozwiązania, które są oferowane przez tę firmę charakteryzują się zmniejszeniem skomplikowania konstrukcyjnego i maksymalnej funkcjonalności oraz elastyczności. Takie podejście pozwala na dobranie pacjentowi odpowiednich i indywidualnych rozwiązań. Implanty Astra Tech są dostępne w kilku długościach i średnicach, a ich cechami charakterystycznymi są: rozwiązanie Connective Contour, powierzchnia OsseoSpeed, połączenie Conical Seal Design, szyjka zaprojektowana w technologii MicroThread.

MIS Implants 

Mis Implants to amerykańska firma, która opracowuje, projektuje i wytwarza zaawansowane systemy implantologiczne. Powstają one od 1995 roku i są oferowane w ponad 50 krajach na świecie. Są tworzone z wysokiej jakości biokompatybilnego tytanu. Jest to jedyny producent, który dołącza do każdego implantu indywidualne i sterylne wiertło umożliwiające wykonanie bezpiecznego i szybkiego nawiertu pod implant. 

Camlog 

Jednym z europejskich producentów implantów jest szwajcarska firma Camlog Biotechnologies, która działa od 1989 roku. W ich ofercie dostępne są trzy linie produktowe, które różnią się kształtem, długością i sposobem mocowania. 

Implanty zębów – ile kosztują?

Istnieją dwie możliwości w sytuacji całkowitego braku uzębienia. Są to – proteza mocowana na implantach oraz most na implantach. Pierwsza opcja, czyli proteza mocowana na implantach wymaga założenia co najmniej 2, najczęściej 4 implantów, które służą jako baza. Na implantach są montowane zaczepy stabilizujące, które dają pewne zakotwiczenie. Drugi wariant zapewnia stałe przytwierdzenie mostu do kilku implantów. W szczękę wszczepia się zazwyczaj od 8 do 10 implantów, w żuchwę od 6 do 8. Do takich wszczepów przykręca się łączniki, na których zostaje zamontowany na stałe most protetyczny. Po gotowym zabiegu, most protetyczny jest odczuwalny oraz wygląda jak naturalne zęby. 

Trzeba wziąć pod uwagę, że przy wymianie wszystkich zębów na implanty koszt będzie dotyczył szczęki oraz żuchwy, w których łącznie musi być od 14 do 18 implantów. Wtedy koszt jest znacznie wyższy. Należy też pamiętać, że cena jest zależna od rodzaju implantu, łącznika oraz korony zęba. Protezy na implantach oraz wszelkie bardziej skomplikowane konstrukcje są wyceniane indywidualnie po wcześniejszej konsultacji. Jednak ceny szacunkowo mogą wynosić: od 9.000, przy dwóch implantach do 46.000 przy 8 implantach. Mosty e – max na 4 implantach od 32 do 35 tysięcy, na 6 implantach od 37 do 42 tysięcy, a na 8 implantach od 43 do 53 tysięcy. Ostateczny koszt leczenia może być określony dopiero po konsultacji ze specjalistą – lekarzem implantologiem. 

Wybór, co to metody leczenia implantologicznego i rodzajów śrub nie jest łatwy. Producenci systemów implantologicznych prześcigają się w reklamowaniu swoich produktów, nie wspominając o najważniejszym elemencie tego zabiegu – pracy lekarza. To jego wiedza, umiejętności i doświadczenie w największej mierze odpowiedzialne są za powodzenie zabiegu. Znając dobrze poszczególne rozwiązania może polecić swojemu pacjentowi najlepszą metodę, która będzie najodpowiedniejsza dla konkretnego przypadku. Odpowie też na wszystkie pytania i wyjaśni różnice pomiędzy poszczególnymi wszczepami. Stworzy plan zabiegu, po czym skrupulatnie go wykona i będzie monitorować proces gojenia się dziąseł. Wybierając najlepszego specjalistę implantologii pacjent może mieć pewność, że jest w dobrych rękach, a jego nowe zęby będą mu służyć w dobrym stanie przez wiele długich lat.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.