4 listopada, 2021

Ile kosztują implanty w Polsce?

Implantacja zębów cieszy się zasłużoną popularnością. Sztuczne zęby wyglądają i funkcjonują jak zęby naturalne a miliony pacjentów gabinetów stomatologicznych którzy zainstalowali już implanty przekonały się o wszystkich ich zaletach. Implant zębowy to sztuczny korzeń wykonany z tytanu lub cyrkonu, wszczepiany w kości szczęki lub żuchwy.Taki ząb spełnia wszystkie funkcje jak ząb naturalny a do tego wygląda pięknie i poprawia jakość uśmiechu i oczywiście żucia. Na pewno każdego interesuje ile kosztują implanty w Polsce, jednej odpowiedzi nie ma, ponieważ na ostateczny koszt implantacji wpływa wiele czynników.

Implantacja zębów, jako najskuteczniejszy sposób uzupełniania uzębienia

Implanty są uważane za najlepszą dostępną obecnie opcję zastępowania utraconych zębów, a oto, dlaczego:

 • Estetyka. Implanty zębów pod względem koloru i kształtu nie odróżniają od zębów naturalnych. Natomiast mosty i protezy są bardzo zbliżone w tych parametrach, jednak różnią się od własnych zębów.
 • Odczucia i efekt przyzwyczajenia. Łatwo przyzwyczaić się do implantów, po kilku dniach pacjent przestaje odczuwać je, jako ciało obce, co jest jedną z zalet implantacji. Niestety najbardziej nowoczesne ruchome protezy i mosty pozostają obcymi strukturami w jamie ustnej.
 • Ochrona dziąsła. Podczas implantacji zębów implantolog stosuje środek do formowania dziąseł, aby zapewnić, że miękkie tkanki i dziąsła, podobnie jak zęby, wyglądają naturalnie. Chroni również implant przed śliną i infekcją. Zarówno mosty jak i protezy ruchome zmieniają kontur dziąseł.
 • Ochrona kości. Implantacja zębów zapewnia optymalny poziom obciążenia kości, co zapobiega jej atrofii. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko utraty innych zębów. Inne rodzaje protez nasilają się utratę masy kostnej, a zmiany są postępujące.
 • Prawidłowe odżywianie. Przy pomocy implantów zębów, po ich wszczepieniu, można żuć dowolne pokarmy bez ryzyka złamania zęba. Zarówno protezy zdejmowane, jak i mostki mogą wypaść nawet podczas mówienia, tym bardziej przy żuciu twardego jedzenia. Zużywają się i mogą pęknąć w najbardziej nieodpowiednim momencie.
 • Instalacja. Podczas implantacji zębów nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, co oznacza, że nie ma ryzyka ich utraty. Podczas zakładania mostów często pojawia się taka potrzeba, która prowadzi do uszkodzenia innych zdrowych zębów.
 • Długowieczność. Producenci udzielają bardzo długiej gwarancji na implanty. Koronę należy wymieniać nie częściej niż raz na 10 lat. Nawet najnowocześniejsze mosty wytrzymują nie dłużej niż 5-8 lat. Protezy ruchome wymagają wymiany prawie, co roku. Wysokiej jakości implanty pochodzą od takich producentów jak: Straumann, Bicon, Nobel-Biocare, Lifecore, Friadent – Xive, Dentium.
 • Funkcja. Zaletą implantacji jest możliwość odtworzenia dowolnej ilości utraconych zębów, nawet całego uzębienia. Za pomocą implantów zostaje całkowicie odbudowana zarówno estetyka, jak i funkcja żucia. W przypadku utraty wszystkich zębów implanty są jedyną alternatywą dla ruchomej sztucznej szczęki.
 • Zapobieganie. Sztuczne korzenie zapobiegają ruchomości sąsiednich utraconych zębów, dzięki czemu chronią przed chorobami przyzębia.

Ceny za instalację implantów, czyli ile kosztują implanty w Polsce?

Koszt zabiegu wynika ze specyfiki danego przypadku, liczby korzeni tytanowych, marki producenta i polityki cenowej gabinetu stomatologicznego. Również wysokość kosztów zależy od potrzeby augmentacji kości i plastyki dziąseł. Ceny za instalację implantów w Polsce wahają się od 3000 do 8000 tysięcy, biorąc pod uwagę koszt korony stałej.

Dla przykładu można podać:

 • Implant firmy Strumann BLT to koszt 3000 złotych

Cena obejmuje: znieczulenie, zabieg chirurgiczny, implant, wizyty kontrolne, zdjęcie szwów.

 • Korona osadzona na implancie – tymczasowa 800 złotych
 • Korona osadzona na implancie – pełnoceramiczna 2000 złotych
 • Łącznik tytanowy – implant firmy Straumann 1050 złotych.

W tym przypadku cena obejmuje skanowanie cyfrowe albo precyzyjne wyciski, materiał (tytan lub cercon), łącznik, koronę, umocowanie korony itd. Jak widać ceny są zróżnicowane, aby dowiedzieć się o całkowitym koszcie implantacji, należy udać się do implantologa, który podczas konsultacji i sprawdzeniu złożoności procedury w danym przypadku poda cenę implantacji.

Jak szybko wszczepia się implanty zębowe?

Implantacja zębów nie jest łatwą procedurą, ale wykonywana przez implantologa jest bardzo bezpieczna i bezbolesna. Wszelkie czynności podczas instalacji implantów przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Implantację przeprowadza się jedną z trzech metod – jednoetapową, dwuetapową i natychmiastową.

Przy procedurze jednoetapowej po 3-5 miesiącach od wszczepu rozpoczyna się etap protetyczny. Najczęstsza procedura dwuetapowa ma mniej przeciwwskazań i najmniejsze ryzyko odrzucenia implantu. Sam montaż korzenia tytanowego zajmuje około 20 minut. Po okresie gojenia po wykonanej odbudowie kości, który wynosi od 9 do 12 m-cy implantolog wszczepi implanty.

Implantacja natychmiastowa polega na tym, że w czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym, specjalista usuwa ząb i od razu do pustego zębodołu poekstrakcyjnego wszczepia implant zębowy. Procedura bardzo skraca czas leczenia a często również zapewnia lepsze wyniki estetyczne i cena takiej implantacji jest niższa.

W większości przypadków do udanej implantacji konieczne jest najpierw zwiększenie objętości zaniku tkanki kostnej spowodowanej przedłużającym się brakiem zęba lub w przypadku szczęki górnej wykonanie podniesienia zatoki z podniesieniem poziomu zatok szczękowych w celu uniknięcia ich uszkodzenia podczas operacji.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.