Ile kosztuje implant zęba jedynki?

Ile kosztuje implant zęba jedynki?

Implantacja zębów jest uważana nie tylko za najbardziej niezawodny, ale również najdroższy sposób uzupełnienia braków zębowych. Ile kosztuje implant zęba jedynki? Podczas konsultacji z implantologiem można uzyskać informacje na temat kosztów wszczepienia implantów. Specjalista zaoferuje wszystkie możliwe alternatywy – od projektów premium po tańsze i pomoże wybrać najlepszą opcję.

Co to jest implantacja zęba?

Podczas implantacji chirurg wierci mały otwór w kości szczęki. Następnie wprowadza do niego implant zębowy. W ciągu kilku miesięcy dochodzi do osteointegracji, czyli zespolenia implantu z kością.To dalej zależy od całego sukcesu zabiegu. Jeśli osteointegracja się nie powiedzie, wówczas implant pod wpływem obciążenia żucia wypadnie z kości. W przyszłości mogą pojawić się inne poważne komplikacje. Jednak zdarza się to bardzo rzadko.

Ile kosztuje implantacja zębów?

Na całkowity koszt implantacji zęba jedynki wpływa kilka czynników:

 • Marka implantu. Producenci ustalają cenę na podstawie technologii wytwarzania produktów i materiałów. Dlatego koszt konstrukcji w dużej mierze zależy od marki.
 • Złożoność zabiegu. Cechy obrazu klinicznego, potrzeba przeszczepu kości i inne niuanse również wpływają na koszt implantacji zębów.
 • Estetyka. Maksymalna naturalność i identyczność implantu z prawdziwymi zębami pacjenta podnosi jej wartość.

Jak wybrać dobry implant zębów?

Szwajcarskie marki Straumann i Nobel Biocare uważane są za najlepsze systemy implantologiczne na świecie. Mają najwyższy wskaźnik przeżywalności – 98% – dzięki własnym osiągnięciom naukowym około 5% zysków firmy inwestuje w badania i laboratorium kliniczne. Dodatkowo implanty posiadają specjalną powłokę, która zapewnia dobrą stabilizację pierwotną i szybkie wszczepienie. Są one najczęściej wybierane jako implant zęba jedynki. Wśród dobrych producentów należy wyróżnić również południowokoreańską markę Dentium oraz niemiecką markę Friadent – Xive. Firmy zapewniają wysoką jakość i dobrą przeżywalność produktów, udostępniają szeroką gamę modeli.

Jakie materiały używane są do implantacji zęba przedniego?

Koszt wymiany zęba (jedynki) przedniego na implant zębowy zależy od parametrów materiałowych i estetycznych protezy:

Korzeń sztuczny tytanowy

Tytan to wysoka wytrzymałość. Wielu producentów udziela dożywotniej gwarancji na implanty, nie wątpiąc, że sztuczny korzeń zęba wytrzyma naprężenia mechaniczne. Jednocześnie tytan jest plastyczny, więc łatwo z niego zrobić protezy. Cechuje go:

 • Biokompatybilność Tytan nie jest postrzegany przez organizm ludzki, jako ciało obce, dlatego implanty z niego dobrze się zakorzeniają.
 • Brak toksyczności. Metal jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia pacjenta.
 • Hipoalergiczny. Reakcja alergiczna na tytan jest bardzo rzadka.
 • Brak smaku. Po zainstalowaniu takiego implantu osoba nie ma metalicznego posmaku w ustach.
 • Niska waga. Dzięki tej funkcji nie ma nacisku na kość szczęki.
 • Ponadto tytan nie koroduje, ponieważ na powierzchni pręta tworzy się warstwa tlenku.

Korzeń sztuczny z dwutlenku cyrkonu

Cyrkon to najnowocześniejszy materiał dla protetyki, łączący szerokie możliwości estetyczne i użytkowe. Implanty cyrkonowe wykonane są z tlenku cyrkonu. Cyrkon to metal, podobnie jak tytan. Jednak bardziej przypomina naturalną tkankę zęba.Tlenek cyrkonu jest biały. Wygląda bardziej naturalnie niż implant tytanowy i jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego korzenia zęba. Ponadto nie tworzy ciemnej linii na styku z koroną, jak w przypadku tytanu.

 • Cyrkon ma najwyższą biokompatybilność. Oznacza to, że implant można bezpiecznie wszczepić do kości. Szybkość udanej osteointegracji jest porównywalna z szybkością analogów tytanu.
 • Cyrkon nie koroduje.Teoretycznie implanty tytanowe mogą korodować, ponieważ są metalowe. Implanty cyrkonowe są hipoalergiczne, co jest bardzo ważne dla pacjentów z alergią na metale.

Co wpływa na średni koszt implantu zęba?

Marki implantów zębowych

Implanty premium są trwalsze. Do produkcji materiałów wykorzystywanych z wysoką zawartością czystego tlenku tytanu/cyrkonu – do 99%, który wpływa na efekt implantacji. W produkcji firmy wykorzystują różne know-how w zakresie projektowania i biochemii, aby osiągnąć maksymalny wynik osteogenezy. Opracowali również różne programy diagnostyczne i komputerową symulację procesu implantacji.

Koszty implantów

To najbardziej polecane implanty zęba jedynki:

 • Koszt implantu zęba firmy Strumann BLT , Bicon, Ankylos to – 3000 złotych
 • Koszt implantu zęba firmy Straumann BLX – 3500 złotych.

Segment ekonomiczny reprezentowany jest przez znane izraelskie firmę Dentium. Obecność własnej bazy naukowo-produkcyjnej pozwoliła na obniżenie ceny naszych produktów bez utraty jakości.

 • Koszt implantu zęba firmy Dentium – 2600 złotych.

We wszystkich przypadkach koszt obejmuje podanie znieczulenia miejscowego, cenę implantu, wszczepienie implantu, wizyty kontrolne oraz zdjęcie szwów

Materiał korony

Wybór dwutlenku cyrkonu – najdroższego materiału do wykonywania koron podnosi koszt leczenia. Chcąc wszczepić implant z koroną, jako ząb boczny, rozsądniej jest wybrać koronę ceramiczną, która jest tańsza i gorsza od cyrkonu tylko we wskaźnikach estetycznych, które w tym przypadku nie odgrywają fundamentalnej roli. Na korony zębów przednich – jedynki zalecane są korony pełnoceramiczne, które wiernie oddają kolor i kształt zębów naturalnych.

 • Koszt korony osadzona na implancie – korona tymczasowa – 800 złotych
 • Koszt korony osadzonej na implancie – korona pełnoceramiczna – 2000 złotych

Dodatkowa praca i materiały eksploatacyjne

 • Koszt łącznika tytanowego- implant firmy Straumann – 1050 złotych
 • Koszt łącznika tytanowego – implant firmy Dentium – 500 złotych
 • Koszt łącznika cyrkonowego – implant firmy Straumann – 1500 złotych.

Na podany koszt składa się skanowanie cyfrowe a także wyciski, materiał, łącznik, koronę, umocowanie korony, wizyty kontrolne, wypełnienie światłoutwardzalne zamykające dostęp do śruby mocującej koronę. Planując implantację zębów trzeba wcześniej porozmawiać z implantologiem, ponieważ mogą być konieczne również takie zabiegi jak: podniesienia dna zatoki szczękowej czy zabieg sterowanej regeneracji kości.

Bez kategorii

Bez kategorii

Uczulenie na implanty zębowe objawy

Do produkcji implantów zębowych wykorzystuje się tytan, a raczej różnego rodzaju stopy tego metalu. Jest uważany za najlepszy materiał do produkcji nie tylko sztucznych substytutów ...

Bez kategorii

Pole magnetyczne a metalowe implanty

Czy można korzystać z zabiegów z wykorzystaniem pola magnetycznego mając metalowe implanty? Oto odpowiedź. Magnetoterapia to miejscowa ekspozycja na pulsujące pole magnetyczne o niskim natężeniu ...

Bez kategorii

Pierwszy implant zęba się nie przyjął jak z drug...

Implantacja zębowa to bardzo skomplikowany zabieg chirurgiczny i nie zawsze kończy się dobrze. Jego wynik w dużej mierze zależy od wystąpienia powikłań pozabiegowych. Pomimo tego, ...

Feedback