29 września, 2021

Ile kosztuje implant zęba jedynki?

Implantacja zębów jest uważana nie tylko za najbardziej niezawodny, ale również najdroższy sposób uzupełnienia braków zębowych. Ile kosztuje implant zęba jedynki? Podczas konsultacji z implantologiem można uzyskać informacje na temat kosztów wszczepienia implantów. Specjalista zaoferuje wszystkie możliwe alternatywy – od projektów premium po tańsze i pomoże wybrać najlepszą opcję.

Co to jest implantacja zęba?

Podczas implantacji chirurg wierci mały otwór w kości szczęki. Następnie wprowadza do niego implant zębowy. W ciągu kilku miesięcy dochodzi do osteointegracji, czyli zespolenia implantu z kością.To dalej zależy od całego sukcesu zabiegu. Jeśli osteointegracja się nie powiedzie, wówczas implant pod wpływem obciążenia żucia wypadnie z kości. W przyszłości mogą pojawić się inne poważne komplikacje. Jednak zdarza się to bardzo rzadko.

Ile kosztuje implantacja zębów?

Na całkowity koszt implantacji zęba jedynki wpływa kilka czynników:

 • Marka implantu. Producenci ustalają cenę na podstawie technologii wytwarzania produktów i materiałów. Dlatego koszt konstrukcji w dużej mierze zależy od marki.
 • Złożoność zabiegu. Cechy obrazu klinicznego, potrzeba przeszczepu kości i inne niuanse również wpływają na koszt implantacji zębów.
 • Estetyka. Maksymalna naturalność i identyczność implantu z prawdziwymi zębami pacjenta podnosi jej wartość.

Jak wybrać dobry implant zębów?

Szwajcarskie marki Straumann i Nobel Biocare uważane są za najlepsze systemy implantologiczne na świecie. Mają najwyższy wskaźnik przeżywalności – 98% – dzięki własnym osiągnięciom naukowym około 5% zysków firmy inwestuje w badania i laboratorium kliniczne. Dodatkowo implanty posiadają specjalną powłokę, która zapewnia dobrą stabilizację pierwotną i szybkie wszczepienie. Są one najczęściej wybierane jako implant zęba jedynki. Wśród dobrych producentów należy wyróżnić również południowokoreańską markę Dentium oraz niemiecką markę Friadent – Xive. Firmy zapewniają wysoką jakość i dobrą przeżywalność produktów, udostępniają szeroką gamę modeli.

Jakie materiały używane są do implantacji zęba przedniego?

Koszt wymiany zęba (jedynki) przedniego na implant zębowy zależy od parametrów materiałowych i estetycznych protezy:

Korzeń sztuczny tytanowy

Tytan to wysoka wytrzymałość. Wielu producentów udziela dożywotniej gwarancji na implanty, nie wątpiąc, że sztuczny korzeń zęba wytrzyma naprężenia mechaniczne. Jednocześnie tytan jest plastyczny, więc łatwo z niego zrobić protezy. Cechuje go:

 • Biokompatybilność Tytan nie jest postrzegany przez organizm ludzki, jako ciało obce, dlatego implanty z niego dobrze się zakorzeniają.
 • Brak toksyczności. Metal jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia pacjenta.
 • Hipoalergiczny. Reakcja alergiczna na tytan jest bardzo rzadka.
 • Brak smaku. Po zainstalowaniu takiego implantu osoba nie ma metalicznego posmaku w ustach.
 • Niska waga. Dzięki tej funkcji nie ma nacisku na kość szczęki.
 • Ponadto tytan nie koroduje, ponieważ na powierzchni pręta tworzy się warstwa tlenku.

Korzeń sztuczny z dwutlenku cyrkonu

Cyrkon to najnowocześniejszy materiał dla protetyki, łączący szerokie możliwości estetyczne i użytkowe. Implanty cyrkonowe wykonane są z tlenku cyrkonu. Cyrkon to metal, podobnie jak tytan. Jednak bardziej przypomina naturalną tkankę zęba.Tlenek cyrkonu jest biały. Wygląda bardziej naturalnie niż implant tytanowy i jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego korzenia zęba. Ponadto nie tworzy ciemnej linii na styku z koroną, jak w przypadku tytanu.

 • Cyrkon ma najwyższą biokompatybilność. Oznacza to, że implant można bezpiecznie wszczepić do kości. Szybkość udanej osteointegracji jest porównywalna z szybkością analogów tytanu.
 • Cyrkon nie koroduje.Teoretycznie implanty tytanowe mogą korodować, ponieważ są metalowe. Implanty cyrkonowe są hipoalergiczne, co jest bardzo ważne dla pacjentów z alergią na metale.

Co wpływa na średni koszt implantu zęba?

Marki implantów zębowych

Implanty premium są trwalsze. Do produkcji materiałów wykorzystywanych z wysoką zawartością czystego tlenku tytanu/cyrkonu – do 99%, który wpływa na efekt implantacji. W produkcji firmy wykorzystują różne know-how w zakresie projektowania i biochemii, aby osiągnąć maksymalny wynik osteogenezy. Opracowali również różne programy diagnostyczne i komputerową symulację procesu implantacji.

Koszty implantów

To najbardziej polecane implanty zęba jedynki:

 • Koszt implantu zęba firmy Strumann BLT , Bicon, Ankylos to – 3000 złotych
 • Koszt implantu zęba firmy Straumann BLX – 3500 złotych.

Segment ekonomiczny reprezentowany jest przez znane izraelskie firmę Dentium. Obecność własnej bazy naukowo-produkcyjnej pozwoliła na obniżenie ceny naszych produktów bez utraty jakości.

 • Koszt implantu zęba firmy Dentium – 2600 złotych.

We wszystkich przypadkach koszt obejmuje podanie znieczulenia miejscowego, cenę implantu, wszczepienie implantu, wizyty kontrolne oraz zdjęcie szwów

Materiał korony

Wybór dwutlenku cyrkonu – najdroższego materiału do wykonywania koron podnosi koszt leczenia. Chcąc wszczepić implant z koroną, jako ząb boczny, rozsądniej jest wybrać koronę ceramiczną, która jest tańsza i gorsza od cyrkonu tylko we wskaźnikach estetycznych, które w tym przypadku nie odgrywają fundamentalnej roli. Na korony zębów przednich – jedynki zalecane są korony pełnoceramiczne, które wiernie oddają kolor i kształt zębów naturalnych.

 • Koszt korony osadzona na implancie – korona tymczasowa – 800 złotych
 • Koszt korony osadzonej na implancie – korona pełnoceramiczna – 2000 złotych

Dodatkowa praca i materiały eksploatacyjne

 • Koszt łącznika tytanowego- implant firmy Straumann – 1050 złotych
 • Koszt łącznika tytanowego – implant firmy Dentium – 500 złotych
 • Koszt łącznika cyrkonowego – implant firmy Straumann – 1500 złotych.

Na podany koszt składa się skanowanie cyfrowe a także wyciski, materiał, łącznik, koronę, umocowanie korony, wizyty kontrolne, wypełnienie światłoutwardzalne zamykające dostęp do śruby mocującej koronę. Planując implantację zębów trzeba wcześniej porozmawiać z implantologiem, ponieważ mogą być konieczne również takie zabiegi jak: podniesienia dna zatoki szczękowej czy zabieg sterowanej regeneracji kości.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.