Licówki porcelanowe bez szlifowania zębów

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe Szczecin

W naszej codziennej praktyce stomatologicznej w Szczecinie stosujemy najnowsze osiągnięcia technologiczne, umożliwiające zakładanie wyjątkowo trwałych licówek porcelanowych bez konieczności szlifowania zębów.Umów się już teraz na wizytę pod telefonem : +48 914850274

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.

Dr Paweł Dobosz

specjalista medycyny estetycznej

Od 30 lat zajmuje się stomatologią estetyczną z szczególnym uwzględnieniem licówek porcelanowych.

W mojej karierze zawodowej jako stomatolog medycyny estetycznej założyłem już kilka tysięcy licówek zadowolonym Pacjentom, nie tylko ze Szczecina, ale całej Europy.

Dla mnie Pacjent to przyjaciel, któremu pomagam odzyskać uśmiech. Dzięki licówką mogę poprawić wygląd zębów, co gwarantuje, że osoba, która opuszcza mój gabinet stomatologiczny nabiera pewności siebie i tym samym odmieniam czyjeś życie na lepsze.

Mój gabinet stomatologiczne to miejsce przyjazne każdemu. Dzięki temu, że posiadamy najnowocześniejszy sprzęt, możemy kompleksowo obsłużyć Pacjenta, który potrzebuje najnowocześniejszych metod stosowanych przy zakładaniu licówek porcelanowych.

Zapraszam i miło będzie Cię widzieć w moim gabinecie.

dr Paweł Dobosz

Rejestracja : +48 91 485 02 74

licówki szczecin

Licówki porcelanowe Szczecin – bez szlifowania.

W przypadku niewielkiej korekty uśmiechu stosujemy licówki bez szlifowania zębów (non-prep). 

Są to bardzo cienkie płatki porcelany o grubości 0,2- 0,3 mm , które przyklejamy na zęby w celu korekty ich kształtu, zmiany barwy lub ich wzmocnienia.

Ta metoda jest nieinwazyjna, ponieważ nie wymaga szlifowania zębów a jednocześnie niezwykle trwała. W naszej klinice naklejamy licówki bez preparacji od ponad 20 lat z doskonałymi rezultatami.

Pomimo wielu zalet licówki bez szlifowania mają pewne ograniczenia w stosowaniu. Ze względu na minimalną grubość nie mogą być wykorzystywane do znaczącego korygowania kształtu i ustawienia oraz  koloru pojedynczych zębów ( np. mocno przebarwionej jedynki ).

Tak samo jak w przypadku innych uzupełnień protetycznych , licówek ” non-prep ” nie stosuje się u pacjentów z niewystarczającą higieną jamy ustnej.

Przygotowanie wysoce estetycznych i szczelnych licówek jest jednym z najtrudniejszych wyzwań estetycznych i technologicznych dla lekarza i technika dentystycznego, albowiem wymagane jest doświadczenie i wyjątkowa precyzja w pracy. Wynika to z faktu ,że gotowe licówki nie mogą być już korygowane zatem nawet najdrobniejsza niedokładność ( dotycząca koloru , kształtu , grubości, pasowania ) skutkuje koniecznością ponownego ich wykonania. Wiąże się to z powtórzeniem całej procedury od początku .Z tego względu, tylko niektóre polskie laboratoria mają licówki ” non-prep ”  w swoim portfolio.

Laboratoria , z którymi współpracuję posiadają odpowiednie doświadczenie, sprzęt i wiedzę , dzięki jestem w stanie zaoferować Państwu tą metodę poprawy estetyki uśmiechu od 20 lat.

Na czym polega zakładanie licówek?

Licówki to cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które przyklejane są do przedniej powierzchni zęba, maskując przebarwienia i niedoskonałości, a tym samym poprawiając estetykę uśmiechu. Proces zakładania licówek rozpoczyna się od konsultacji z pacjentem, podczas której stomatolog poznaje jego oczekiwania co do efektu końcowego i uwzględnia wszelkie sugestie. Przed przystąpieniem do zakładania licówek wykonuje się zdjęcie RTG, a jeśli jest to konieczne, następuje delikatne szlifowanie powierzchni zębów. Metoda ta, mimo że może się wydawać inwazyjna, w rzeczywistości jest mało inwazyjna i znacząco poprawia wygląd uśmiechu pacjenta, co wpływa pozytywnie na jego komfort psychiczny. W niektórych przypadkach, zakładanie licówek kompozytowych może być połączone z bondingiem zębów, czyli rekonstrukcją zębów przy użyciu kompozytów. Ten zabieg nie narusza szkliwa i przynosi satysfakcjonujące rezultaty.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to niezwykle cienkie płatki porcelany, które nakłada się na przednią powierzchnię zęba. Ich główną zaletą jest estetyka – mogą być spersonalizowane pod kątem koloru i kształtu, aby idealnie odpowiadały potrzebom pacjenta. Nasi stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj licówek, co sprawia, że nie wyglądają one sztucznie, mimo swojej cienkości.

Trwałość licówek

Mimo swojej delikatnej budowy, licówki porcelanowe są bardziej wytrzymałe od naturalnego szkliwa zębów. Jednak pacjent powinien zachować ostrożność podczas spożywania twardych pokarmów, które mogłyby je uszkodzić. Przy odpowiedniej profilaktyce i ostrożności, licówki porcelanowe mogą wytrzymać od 5 do 10 lat.

ZOBACZ METAMORFOZĘ

Efekty leczenia

Całe leczenie wykonał: expert implantolog DGOI, ICOI lek.stom. Paweł Dobosz

Tagi : licówki bez szlifowania Szczecin licówki na zęby szczecin licówki non-prep Szczecin licówki non-prep Szczecin cena licówki porcelanowe Szczecin licówki Szczecin licówki szczecin cena licówki szczecin opinie

KONTAKT

+48 91 485 02 74
kontakt@doboszimplanty.pl

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.