4 listopada, 2021

Jakiej firmy implanty wybrać

Każda osoba, która boryka się z problemem wstawienia utraconych zębów zadaje pytanie: jakiej firmy implanty wybrać? W takim przypadku jedynym wyjściem z sytuacji będzie uzyskanie szczegółowych i rzetelnych informacji o systemach różnych producentów, od implantologa, który na podstawie wykonanej diagnostyki wskaże, który system będzie najlepszy.Tylko wtedy można liczyć na długotrwały, niezawodny i wysokiej jakości efekt leczenia.

Jakiej firmy implanty wybrać?

Obecnie istnieje ogromna liczba systemów implantacji, ale nie wszystkie są takie same. Nie wszyscy producenci implantów mogą pochwalić się wysoką jakością i tym, że ich produkty pomyślnie przeszły wieloletnie badania kliniczne. W gabinecie stomatologicznym dbającym o 100% wszczepialność implantów zębów oferowane są przede wszystkim implanty firmy Straumann (Szwajcaria), która jest światowym liderem w dziedzinie implantacji stomatologicznej. Firma ta zajmuje się badaniami i rozwojem oraz produkcją implantów od 1974 roku. Wiele rewolucyjnych technik i technologii w dziedzinie implantologii powstało dzięki współpracy tej firmy z renomowanymi międzynarodowymi klinikami, instytutami badawczymi. Jest to jeden z najdokładniej przebadanych systemów na świecie. Implanty zębów innych firm, które mają dobrą opinię wśród implantologów i pacjentów to: Nobel-Biocare, Friadent – Xive, Astra, Dentium.

Implanty Straumann – najlepsze implanty dentystyczne na świecie ze Szwajcarii

Jak wiadomo, implant Straumann uważany jest za najlepszy na świecie ze względu na następujące zalety:

  • Nienaganna jakość produktu i długa żywotność.
  • Duże doświadczenie w dziedzinie implantacji. Od momentu otwarcia firmy wykonano ponad 14 milionów zabiegów z użyciem systemów implantacyjnych Straumann.
  • Możliwość skrócenia okresu wszczepienia do 1-2 miesięcy.
  • Niezrównane wskaźniki estetyczne, przyspieszone wskaźniki osteointegracji, doskonałej zgodności z ludzkim ciałem i zdolności do wytrzymywania zwiększonych obciążeń żucia.

Producent oferuje systemy stomatologiczne o minimalnej średnicy, wykonane z zaawansowanego stopu Roxolid. Eliminuje to możliwość wykonania osteoplastyki (podniesienia zatok). Zgodnie z wynikami wieloletnich badań i rozwoju implanty Straumann wykazują 99% przeżywalności. Ponadto taka powłoka eliminuje prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia tkanek wokół implantów.

Implanty Nobel Biocare – doskonałość kształtu i powierzchni

Sukces tego producenta opiera się na zastosowaniu zaawansowanej powłoki TiUnite, która gwarantuje nienaganną jakość i przyspieszoną osteointegrację. Charakterystyczną cechą takiej powierzchni jest obecność umiarkowanej chropowatości i imponująca liczba mikroporów, co przyczynia się do najszybszego możliwego wszczepienia i zapobiega prawdopodobieństwu poważnych powikłań.

Wynika to z następujących pozytywnych aspektów:

  • Stabilność pierwotna. Dzięki systemom implantacyjnym Nobla niezbędna jest wstępna stabilizacja nawet w luźnej tkance kostnej. Rozszerza to możliwości zastosowania takich konstrukcji można je stosować zarówno w ramach procedury klasycznej, jak i do wykonywania techniki jednoetapowej.
  • W celu zmniejszenia nacisku na tkankę kostną i ukształtowania pięknego konturu dziąsła szyjka implantu ma w górnej części odwróconą stożkową strukturę. Dzięki stożkowemu kształtowi modeli wymagana stabilność początkowa jest osiągana nawet wtedy, gdy korony są montowane natychmiast.

Implanty XiVE – systemy stomatologiczne z Niemiec przyzwoitej jakości

Implanty XiVE mają ulepszoną powierzchnię i mikroporowatą strukturę, co sprzyja szybkiej osteointegracji i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Kolejną ważną zaletą jest obecność gwintu o konstrukcji kombinowanej: wąska część pośrodku zapewnia maksymalną stabilizację po zamocowaniu, szeroka na końcu ułatwia proces wszczepiania implantu w tkankę kostną. Ponadto systemy implantacji tej marki wykonane są z oczyszczonego materiału tytanowego, bez żadnych dodatków, co pozytywnie wpływa na ich właściwości. Na szczególną uwagę zasługuje wszechstronność produkowanych łączników XiVE, która pozwala na mocowanie na nich implantów zębowych o dowolnej średnicy.

Dentium (Korea Płd.) – dobre niedrogie implanty

To nie przypadek, że w rankingu implantów zębów znalazły się koreańskie systemy, pod względem jakości i ceny odpowiadają potrzebom współczesnych pacjentów oraz wymaganiom doświadczonych specjalistów.

Wśród głównych czynników sukcesu firmy są:

  • Dobrej jakości implanty w niskiej cenie
  • Nienaganna jakość
  • Wszechstronność.

Dzięki zastosowaniu tych systemów stomatologicznych istnieje możliwość dobrania odpowiedniego wariantu implantu i łącznika do każdego konkretnego przypadku.

Implanty Astra Tech (Szwecja / USA) – idealna estetyka i dożywotnia służba

Biorąc pod uwagę implanty różnych producentów, ich ocenę jakościową i cenę, nie można pominąć produktów słynnej szwajcarskiej marki Astra Tech. W produkcji takich systemów implantacyjnych wykorzystywany jest oczyszczony tytan, który korzystnie wpływa na proces osteointegracji. Na szczególną uwagę zasługuje ulepszona powłoka OsseoSpeed, która służy do tworzenia implantów Astra.

Według licznych badań klinicznych taka powierzchnia ma najważniejszą zaletę przyspieszenia procesu tworzenia kości. Ponadto struktury takie wyróżniają się doskonałą stabilizacją początkową oraz najkrótszym czasem wszczepiania. Nie mniej ważne jest stożkowe połączenie implantu i łącznika, co również przyczynia się do prawidłowego rozłożenia nacisku na głębokie warstwy tkanki kostnej i wyklucza prawdopodobieństwo ubytku tkanki kostnej w odcinku szyjnym.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.