2 stycznia, 2023

Jak dobrać implanty?

Jak dobrać implanty? Im dłużej zwlekasz z wizytą u dentysty, tym więcej szkód wyrządzasz swojemu zdrowiu. W końcu nasze zdrowie zależy od stanu naszych zębów. Wady zgryzu, choroby dziąseł, ryzyko utraty zębów, problemy z żuciem, a w efekcie różne choroby przewodu pokarmowego, to niepełna lista problemów, które pojawiają się przy braku zębów. Na szczęście dziś możliwe jest przywrócenie pięknego uśmiechu za pomocą jednej z najskuteczniejszych i bezbolesnych metod – implantacji. Z różnych źródeł medycznych można dowiedzieć się, że wszystkie nowoczesne implanty dobrze się zakorzeniają. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są równie dobre. Z reguły dla 100% sukcesu implantologicznego implantolog w gabinecie dentystycznym Doboszimplanty wybiera implanty dwóch lub trzech marek, opierając się na ich cechach jakościowych.

Jak dobrać implanty zębów?

Implantacja to metoda, która pozwala na korygowanie niedoskonałości w jamie ustnej bez uszkadzania zdrowych zębów (bez szlifowania sąsiednich zębów). Jest to niepodważalna zaleta implantacji. Może to być uzupełnienie jednego lub kilku zębów a w przypadku bezzębia wszystkich zębów: pełen most przymocowany do 6 – 8 implantów lub wynajmowana proteza do 2 lub więcej implantów. Implantacja może być jednoetapowa i dwufazowa.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze implantu zębów? Co to znaczy wybrać implant według wskazań? Na przykład dolna szczęka ma większe obciążenie, jej kość jest gęstsza. Dlatego bardziej celowe jest stosowanie implantów z bardziej miękkimi gwintami. Aby zainstalować ten system, używana jest pewna technika. Szczęka górna ma inne właściwości funkcjonalne, kość jest bardziej miękka. Podczas instalacji systemu wykonuje się mały otwór i umieszcza się w kości duży implant. Stosowane są tu już inne ćwiczenia i inny sposób leczenia. Najlepsze implanty do zębów przednich to te, które mają owalny kształt z niewielkim gwintem, a jeśli masz wystarczającą ilość tkanki kostnej, możesz wybrać mini implanty.

Na co zwraca uwagę implantolog dobierając implant zębów?

Musimy zrozumieć, że w różnych przypadkach wymagana jest instalacja pewnych implantów. Nie wszystkie firmy w produkcji implantów stosują technologie, które umożliwiają mocowanie implantów w przypadku złożonych ograniczeń, takich jak cukrzyca, zapalenie wątroby.A jeśli masz pytanie „jak dobrać implant”, to powinieneś zwrócić uwagę na ten aspekt, ale ostateczną odpowiedź da stomatolog w Gabinecie Dobosz Implanty. Do wszczepienia implantu zębów specjalista wykorzystuje nawigację komputerową która daje możliwość dokładnego wykonania procedury.

Tytanowe czy cyrkonowe implanty zębów? Najbardziej popularne są implanty tytanowe o właściwościach biokompatybilnych, czyli szybko integrujących się z kością, powoduje to, że sztuczne korzenie stają się stabilne, wytrzymałe i trwałe. Alternatywą są implanty zębów cyrkonowe najbardziej zbliżone do tkanki zęba. Ten materiał również świetnie integruje się z tkanką kostną, jest odporny na ścieranie i bardzo wytrzymały. Implanty cyrkonowe mają kolor najbardziej zbliżony do naturalnego i nie można odróżnić ich od naturalnych zębów.

Istnieje wiele rodzajów implantów zębów

Z ich pomocą rozwiązuje się różne problemy w stomatologii. Który implant wybrać? Liczne badania pokazują, że wszystkie implanty dobrze się zakorzeniają i są w stanie służyć przez wiele lat. Dlaczego niektórzy pacjenci nadal mają powikłania? Jak wybrać odpowiednie implanty? Wszystko jest bardzo proste w tej sytuacji wybór implantologa odgrywa ważną rolę. Nawet niedrogi model implantu zainstalowany przez wykwalifikowanego specjalistę będzie Ci służył długo i niezawodnie. Doświadczony implantolog zawsze bierze pod uwagę indywidualne cechy ciała każdego pacjenta. Doskonale wie jaki implant wybrać. W końcu reakcja układu odpornościowego u wszystkich ludzi jest inna, więc przeżywalność i żywotność implantów będzie inna dla każdego.

Specjaliści naszego gabinetu przed przystąpieniem do leczenia na pewno przeprowadzą kompleksowe badanie, zapytają o choroby przewlekłe, o przyjmowane leki, wyślą na badania lub dodatkową konsultację z innymi specjalistami, jeśli zajdzie taka potrzeba. Następnie zostanie ustalone, którą firmę implantologiczną wybrać. Możesz mieć pewność, że po leczeniu ryzyko powikłań zostanie zminimalizowane.

Jak dobrać implanty według ich kształtu?

Wybierając implant zębów, należy zwrócić uwagę na jego kształt. Najczęściej wykorzystywany jest implant w kształcie korzenia jako najwygodniejsza forma z gwintem śrubowym, ponieważ łatwo wchodzi w kość. Implantacja przy podobnej postaci produktu jest szybka, komfortowa zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza.

Innym typem implantów zębów, są modele o bardziej złożonym kształcie (podokostnowe). Jest wprowadzany pod dziąsło, między kością a okostną, dzięki czemu nie ma potrzeby przeszczepu kości. Doświadczenie jednak pokazuje, że najlepiej dobrane implanty pod kątem funkcjonalności mają kształt korzenia. Z reguły dobrze osadzają się w kości i pomagają w rozwiązywaniu różnych problemów stojących przed dentystami.

Do tej pory najlepsze implanty zębów to te, które mają anatomiczny kształt stożka z gwintem, co ułatwia wprowadzenie implantu do kości. To właśnie w tej formie wiodące firmy na światowym rynku wyrobów implantologicznych wybierają jako podstawę dla implantów. Jeśli porównamy nowoczesne implanty, to na zewnątrz są one podobne, ale nadal mają pewne różnice.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.