17 września, 2021

Ile kosztuje złoty implant zęba?

Współczesna stomatologia daje wiele możliwości protetyce stomatologicznej. Obecnie popularne są implanty zębów z tytanu lub cyrkonu oraz korony wykonane z takich materiałów jak porcelana, ceramika, cyrkon a nawet złoto. Protetyka złota we współczesnym świecie pozostaje aktualna, ale technika nieco się zmieniła, zachowując i wzmacniając pozytywny efekt. Zasady estetyczne zmieniły podejście do złotych protez. Dziś pokryte są warstwą ceramiki, dzięki czemu w pełni odpowiadają naturalnym tkankom zębowym. Można zdecydować się na porcelanową koronę na podbudowie ze złota (na implancie), która cechuje się estetyką i wytrzymałością. Na pewno pojawi się pytanie ile kosztuje złoty implant zęba? Będzie to uzależnione od wielkości zęba oraz ilości zużytego złota. Aby uzyskać szczegółowe informacje trzeba skontaktować się z implantologiem.

Cechy złotej protetyki

Implantacja to innowacyjny zabieg, który pozwala przywrócić funkcjonalność i naturalne piękno uzębienia poprzez założenie specjalnych implantów (struktur metalowych) oraz sztucznych koron. Współczesna stomatologia, jako materiały o najlepszej przeżywalności wybrała: tytan i jego stopy, a także złoto, ceramika, cyrkon.

Protetyka ze stopów złota wskazana jest dla osób cierpiących na alergie i zaburzenia hormonalne. Na przykład złoty most to świetna opcja dla zębów bocznych, podczas gdy ceramika ze złotym podkładem jest doskonałą opcją zarówno do żucia, jak i do zębów przednich. Takie konstrukcje wykonane ze złota są w stanie wytrzymać duże obciążenia. Mają największy potencjał do długotrwałego użytkowania. Okres użytkowania takiej protezy jest porównywalny z okresem użytkowania szkliwa zębów. Mosty zębowe wykonywane są na implantach i z powodzeniem można łączyć różne materiały.

Najczęściej stosowanymi implantami dentystycznymi jest tytan. Metal ten jest wyjątkowy ze względu na swoją przeżywalność, szybko i bezboleśnie rośnie wraz z tkanką kostną i nie ma szkodliwego wpływu na organizm człowieka. Tytan ma zwiększoną stabilność i wytrzymałość. A tytanowy implant zęba jest dość lekki, więc pacjent czuje nowe protezy jak własne zęby. Korony porcelanowe na podbudowie ze złota są oferowane przez specjalistów implantologii nie tylko pod korony pojedyncze, ale właśnie pod mosty. Jeżeli ktoś posiada już inne uzupełnienia oparte na złocie, również korony na podbudowie ze złota instaluje się na implantach.

Zalety stopów złota

Stopy złota w protetyce charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością. Główną zaletą jest możliwość wykonania koron cienkościennych przy zachowaniu ich wydajności. Oznacza to, że na etapie przygotowawczym ściera się minimalną ilość tkanki zęba. Złoto można doskonale wypolerować i wtedy tworzy gładkie i równe krawędzie protez. Jest to szczególnie ważne przy dokładnym dopasowaniu protezy do dziąsła. W takim przypadku ryzyko uszkodzenia tkanek miękkich i rozwoju próchnicy będzie minimalne.

Związki obejmują metale szlachetne i metale nieżelazne. Do stosowania w stomatologii ważne jest, aby złoto zawierało, co najmniej 60%. Nowoczesne mosty dentystyczne wyglądają jak naturalne zęby. Efekt ten wynika z żółtego koloru stopu, który prześwituje przez ceramikę. Taki most jest maksymalnie funkcjonalny ze względu na wysoki moduł sprężystości, co zwiększa możliwość uzyskania najdokładniejszego projektu. Płytka nazębna nie tworzy się na protezach, ponieważ powierzchnia jest gładka.

Rodzaje implantów zębów według kształtu

Wybór implantu zęba zależy również od jego kształtu. Implant zęba, jego rodzaj i kształt dobiera implantolog, ponieważ są one związane ze specyfiką budowy szczęki pacjenta. Jeśli ktoś potrzebuje stworzyć dodatkowe wsparcie dla przyszłego mostu, wyeliminować niedoskonałości lub skorygować strukturę kości, wybierane są implanty. W tym przypadku pewne rodzaje implantów stomatologicznych mogą wyeliminować wszelkie niedoskonałości.

Aby wybór był idealny, należy wziąć pod uwagę wielkość implantów zębowych. Cechy ludzkiej szczęki wymagają różnorodnej gamy implantów, prezentowanych w różnych kształtach i rozmiarach. Długość implantów waha się zwykle od 2 do 16 mm, choć czasami potrzebne są mniejsze elementy – 1,8 mm. Ich średnica może również występować w różnych rozmiarach.

Zadaniem implantologa jest to, aby mógł swobodnie poruszać się w szerokiej gamie i jeśli pacjent potrzebuje implantacji zębów, rodzajów implantów, ich wielkości i cech, lekarz potrafił właściwie dobrać. Gdy trzeba wzmocnić korzeń lub odbudować kość, implantologia zaleca tylko najlepszą jakość. W końcu inwestycja we własne zdrowie zawsze się opłaca, a implantacja zębów, rodzaje i ceny sztucznych korzeni i koron będą wyznacznikiem stosunku do własnego zdrowia.

Czy złote korony na implantach to dobry pomysł?

Korony złote to jedna z tradycyjnych metod protetyki. Pod względem właściwości fizycznych stopy dentystyczne zawierające złoto są bardzo podobne do szkliwa zębów, dzięki czemu takie struktury ortopedyczne nie uszkadzają sąsiednich zębów. Będąc metalem miękkim i ciągliwym, złoto bardzo ściśle przylega do powierzchni zęba, ale jednocześnie charakteryzuje się niską ścieralnością. Ponadto materiał ten jest hipoalergiczny.

W dzisiejszych czasach protetyka złota nie jest bynajmniej najdroższą opcją – koszt protez pełnoceramicznych i metalowo-ceramicznych jest zwykle wyższy. Doskonałe właściwości użytkowe materiału umożliwiają umieszczenie takiej korony zarówno na zębach przednich, jak i żujących. W naszych czasach nie używamy metalu na zębach przednich, gdyż jest to uważane za mało estetyczne, dlatego złoto bardziej nadaje się do protetyki zębów tylnich.

KONTAKT

+48 91 485 02 74
kontakt@doboszimplanty.pl

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.