6 sierpnia, 2021

Ile kosztują implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe to najczęściej wybierana metoda odbudowy zębów, która sprawdza się zarówno w całkowitym bezzębiu jak i w częściowych ubytkach. Czasami utrata uzębienia jest wynikiem chorób, w takim przypadku jest to szczególnie przykre. W niektórych sytuacjach jest to również następstwo nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Ubytki w uzębieniu nie są tylko kwestią estetyczną, ale również zdrowotną. Brak zębów może powodować problemy ze zgryzem i przemieszczaniem pozostałych zębów. 

Jakie są dostępne implanty? 

Implanty mogą różnić się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Implanty tytanowe są częściej  wybierane przez pacjentów, szczególnie ze względu na wysoką odporność na korozję i wytrzymałość na rozciąganie. Nie ulega działaniu rozcieńczonych kwasów siarkowego i solnego, kwasów organicznych, roztworów zasadowych i chloru. Powierzchnia implantu tytanowego jest gwintowana i pokryta plazmą tytanową, co zwiększa jego siłę mocowania i powiększa powierzchnię integracyjną. Dzięki tej konstrukcji implant tytanowy zapewnia dobrą osteointegrację z kością wyrostka. Organizm bardzo dobrze toleruje implanty tytanowe. 

Implant cyrkonowy jest wykonany z tlenku cyrkonu. Ma doskonałą biozgodność i jest odporny na korozję. Najważniejszą cechą tego implantu jest jego kolor. Przypomina naturalne zęby, dzięki czemu jest trudny do zauważenia, nawet, gdy z powodu zmian zanikowych obniża się girlanda dziąsłowa pacjenta.

Decyzja, jaki rodzaj implantów zostanie wykorzystany, należy do pacjenta, jednak ostateczny wybór powinien być uprzednio skonsultowany ze stomatologiem.

Systemy implantów 

Najpopularniejsze systemy implantologii stomatologicznej to między innymi: Straumann, Dentium ,Dentsply Friadent, Keystone, Bicon, Global, MIS Implants, Camlog, Zimmer, Nobel Biocare, Astra Tech, Biomet 3i, BioHorizon. 

Camlog 

Jednym z europejskich producentów implantów jest szwajcarska firma Camlog Biotechnologies, która działa od 1989 roku. W ich ofercie dostępne są trzy linie produktowe, które różnią się kształtem, długością i sposobem mocowania. 

Astra Tech 

Astra Tech to szwedzka firma, która powstała w 1948 roku i jest trzecim, największym producentem implantów zębowych na świecie. Rozwiązania, które są oferowane przez tę firmę charakteryzują się zmniejszeniem skomplikowania konstrukcyjnego i maksymalnej funkcjonalności oraz elastyczności. Takie podejście pozwala na dobranie pacjentowi odpowiednich i indywidualnych rozwiązań. Implanty Astra Tech są dostępne w kilku długościach i średnicach, a ich cechami charakterystycznymi są: rozwiązanie Connective Contour, powierzchnia OsseoSpeed, połączenie Conical Seal Design, szyjka zaprojektowana w technologii MicroThread.

MIS Implants 

Mis Implants to amerykańska firma, która opracowuje, projektuje i wytwarza zaawansowane systemy implantologiczne. Powstają one od 1995 roku i są oferowane w ponad 50 krajach na świecie. Są tworzone z wysokiej jakości biokompatybilnego tytanu. Jest to jedyny producent, który dołącza do każdego implantu indywidualne i sterylne wiertło umożliwiające wykonanie bezpiecznego i szybkiego nawiertu pod implant. 

Ile kosztują implanty stomatologiczne? 

Protezy na implantach oraz bardziej skomplikowane konstrukcje są wyceniane indywidualnie po wcześniejszej konsultacji. Jednak ceny szacunkowo mogą wynosić: od 9.000, przy dwóch implantach do 46.000 przy 8 implantach. Mosty e – max na 4 implantach od 32 do 35 tysięcy, na 6 implantach od 37 do 42 tysięcy, a na 8 implantach od 43 do 53 tysięcy. Trzeba wziąć pod uwagę, że przy wymianie wszystkich zębów na implanty koszt będzie dotyczył szczęki oraz żuchwy, w których łącznie musi być od 14 do 18 implantów.

Ile kosztują implanty stomatologiczne?

Jeśli chodzi o uzupełnienie jednego zęba wskutek stanu zapalnego, rozległej próchnicy lub urazu – zabieg nie jest bardzo skomplikowany i może trwać jedynie 30 minut. W takim przypadku implant jest umieszczany w kości szczęki bez naruszenia sąsiednich zębów. Łącznik protetyczny jest przykręcony do implantu. Na niego nakłada się koronę. Kształtem i kolorem przypomina naturalne zęby. Ceny pojedynczych implantów zaczynają się od 2600 złotych. Należy brać pod uwagę firmę z jakiej jest wykonany oraz dodatkowe koszta łącznika, korony oraz badań dodatkowych. Ceny łączników zaczynają się od 500 złotych i mogą wynosić do 1500 złotych. Koronę osadzoną na implancie tymczasową należy liczyć w kwocie 800 złotych natomiast pełnoceramiczną – 2000. 

W niektórych przypadkach występują problemy, które mogą utrudnić i zwiększyć koszt całego leczenia. Istnieje wiele technik operacyjnych, które umożliwiają odbudowę utraconej kości i dziąseł. Występują takie zabiegi jak: przeszczepy bloków kostnych, zabiegi pokrywania recesji z wykorzystaniem przeszczepów z podniebienia oraz sztucznego dziąsła, podnoszenie dna zatok szczękowych (tzw sinus lift) na skutek stopniowego powiększania się (pneumatyzacji) zatoki szczękowej, zabiegi sterowanej regeneracji tkanek (GBR), czyli użycie granulatów kości zwierzęcych i sztucznych wraz z błonami resorbowalnymi. 

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.