3 sierpnia, 2021

Ile kosztują implanty całej szczęki?

Ile kosztują implanty całej szczęki? – Implanty, które są w dzisiejszych czasach stosowane jako estetyczne uzupełnianie ubytków zębowych są jednym z najkorzystniejszych sposobów na zastępowanie utraconych zębów i poprawę funkcjonalności całej szczęki. Proces leczenia implantologicznego rozpoczyna się od precyzyjnej diagnostyki, która zapewni dokładny obraz struktur kostnych jamy ustnej pacjenta. Czasami utrata uzębienia jest wynikiem chorób, w takim przypadku jest to szczególnie przykre. W niektórych sytuacjach jest to również następstwo nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. W obu tych przypadkach warto jest wziąć pod uwagę implanty zębowe, które nie tylko poprawią estetykę, ale także mogą wpłynąć na zdrowotność – stan kości szczęki, dziąseł i zgryzu. 

Kiedy powinniśmy zdecydować się na implanty zębowe? 

Implanty stomatologiczne wszczepiane są między innymi w sytuacji, gdy utrata zębów nastąpiła w wyniku zmian próchniczych lub urazów. Sprawdzają się także u osób z niewykształconymi zawiązkami zębowymi oraz gdy u pacjenta nie ma możliwości skutecznego wdrożenia innych rozwiązań protetycznych. Implanty zębowe są najlepszą alternatywą dla naturalnych zębów, są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Dzięki nim można poprawić funkcje żucia, estetykę twarzy oraz wymowę, co ma bardzo pozytywny wpływ na wygląd i samopoczucie pacjenta. Nie ma ryzyka, że wypadną podczas jedzenia, a możliwość swobodnego gryzienia stałych pokarmów znacznie zwiększa komfort życia. Dodatkowo zapobiegają permanentnemu zanikowi kości i nie wymagają szlifowania zdrowych zębów. Nie wywołują reakcji alergicznych organizmu i są przez niego w pełni tolerowane. Lekarz stomatologii może zaproponować wszczepienie implantu w przypadku braku jednego, wielu lub wszystkich zębów. Istnieją również inne metody, takie jak most protetyczny, który pozwoli na zachowanie stabilności. 

Trzeba natomiast wziąć pod uwagę, że istnieją przeciwwskazania do leczenia implantologicznego, a o ostatecznym zakwalifikowaniu danej osoby do tego zabiegu decyduje stomatolog. Przede wszystkim głównym przeciwwskazaniem jest ciąża, ponieważ uniemożliwia ona diagnostykę rentgenowską oraz farmakologiczną. W przypadku niewyrównanej cukrzycy może wystąpić problem z gojeniem i integracją implantu z kością. Podobnie jeśli chodzi o paradontozę. Implantów zębowych nie wolno również stosować u osób, które chorują na nowotwory. Mogą wystąpić także przeciwwskazania miejscowe, występujące w jamie ustnej, które tymczasowo uniemożliwiają wstawienie implantów. Między innymi mogą to być schorzenia, urazy i stany zapalne błon śluzowych. Zabiegowi nie mogą zostać poddane również młode osoby, u których nie został jeszcze ukończony proces wzrostu kości szczęki. 

Ile kosztują implanty całej szczęki?

Ile kosztują implanty całej szczęki? 

Istnieją dwie możliwości w sytuacji całkowitego braku uzębienia. Są to – proteza mocowana na implantach oraz most na implantach. Pierwsza opcja, czyli proteza mocowana na implantach wymaga założenia co najmniej 2, najczęściej 4 implantów, które służą jako baza. Na implantach są montowane zaczepy stabilizujące, które dają pewne zakotwiczenie. Drugi wariant zapewnia stałe przytwierdzenie mostu do kilku implantów. W szczękę wszczepia się zazwyczaj od 8 do 10 implantów, w żuchwę od 6 do 8. Do takich wszczepów przykręca się łączniki, na których zostaje zamontowany na stałe most protetyczny. Po gotowym zabiegu, most protetyczny jest odczuwalny oraz wygląda jak naturalne zęby. 

Ostateczny koszt leczenia może być określony dopiero po konsultacji ze specjalistą – lekarzem implantologiem. Należy pamiętać, że cena jest zależna od rodzaju implantu, łącznika oraz korony zęba. Protezy na implantach oraz wszelkie bardziej skomplikowane konstrukcje są wyceniane indywidualnie po wcześniejszej konsultacji. Jednak ceny szacunkowo mogą wynosić: od 9.000, przy dwóch implantach do 46.000 przy 8 implantach. Mosty e – max na 4 implantach od 32 do 35 tysięcy, na 6 implantach od 37 do 42 tysięcy, a na 8 implantach od 43 do 53 tysięcy. Trzeba wziąć pod uwagę, że przy wymianie wszystkich zębów na implanty koszt będzie dotyczył szczęki oraz żuchwy, w których łącznie musi być od 14 do 18 implantów. Wtedy koszt jest znacznie wyższy. 

Jakie są implanty?

Istnieją różne systemy implantologiczne różniące się od siebie wyglądem, konstrukcją implantu, skokiem gwintu i ostrością nacięć na implancie. Sam implant zębowy to śruba, która osadzona w tkance kostnej pełni rolę fundamentu, jak korzeń naturalnego zęba. Na niej umieszczana jest korona protetyczna, którą łączy się z implantem przy pomocy łącznika protetycznego. Ze względu na zastosowany materiał możemy wyróżnić implanty tytanowe oraz implanty cyrkonowe, czyli ceramiczne. Pierwszy rodzaj cieszy się dość dużą popularnością, dzięki swojej cenie oraz wysokiej tolerancji przez organizm, cechuje go także bardzo wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Srebrny kolor tytanu może być jednak widoczny u osób z odsłoniętymi szyjkami, co może stanowić przeszkodę dla pacjenta. Implanty ceramiczne, inaczej cyrkonowe, również są wysoce wytrzymałe na uszkodzenia. Co więcej, ich kolor niemal do złudzenia przypomina barwę naturalnej tkanki, przez co trudno je dostrzec gołym okiem. 

KONTAKT

+48 91 485 02 74
kontakt@doboszimplanty.pl

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.