3 sierpnia, 2021

Ile kosztuje wymiana całej górnej i dolnej szczęki na implanty?

Bezzębie jest poważnym problemem, leczenie stomatologiczne mające za zadanie je odbudować jest złożoną procedurą, wymagającą rzetelnego planowania. Każda wizyta u stomatologa powinna zacząć się od odpowiedniej konsultacji i badania. Dopiero wtedy lekarz będzie w stanie stwierdzić czy można podjąć się wymiany całej górnej i dolnej szczęki na implanty. Ubytki w uzębieniu nie są tylko kwestią estetyczną, ale również zdrowotną. Brak zębów może powodować problemy ze zgryzem i przemieszczaniem pozostałych zębów. 

Co ma wpływ na cenę implantów? 

Na cenę implantu wpływa wiele czynników. Przede wszystkim od tego jaki system implantologiczny zdecyduje się pacjent. Rodzaj wykorzystanych technologii oraz koszty badań i zabiegów przed procedurą implantologiczną mogą znacznie podnieść cenę usługi. W niektórych przypadkach potrzebny jest zabieg dodatkowy, żeby ułatwić implantację, na przykład podniesienie dna zatoki szczękowej. Polega on na kontrolowanym wykształceniu nowej tkanki kostnej w dnie zatoki szczękowej. W miejsce rekonstrukcji wkładany jest materiał kościozastępczy lub kość pacjenta pobierana przed właściwym zabiegiem. Po kilku miesiącach materiał zamienia się w pełnowartościową kość. Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej metodą otwartą polega na wejściu do zatoki z bocznego otworu i umiejscowienia tam materiału zastępującego kość. Pozwala ona na dużą odbudowę utraconej kości. Podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą polega natomiast na wywierceniu otworów w tkance kostnej pod wszczepiane elementy. Przez nie wprowadza się materiał kostny lub kościozastępczy. Tę metodę stosuje się, gdy dno zatoki szczękowej trzeba podnieść w niewielkim stopniu. 

Ile kosztuje wymiana całej górnej i dolnej szczęki na implanty?

Ile kosztuje wymiana całej górnej i dolnej szczęki na implanty?

Istnieją dwie możliwości w sytuacji całkowitego braku uzębienia. Są to – proteza mocowana na implantach oraz most na implantach. Pierwsza opcja, czyli proteza mocowana na implantach wymaga założenia co najmniej 2, najczęściej 4 implantów, które służą jako baza. Na implantach są montowane zaczepy stabilizujące, które dają pewne zakotwiczenie. Drugi wariant zapewnia stałe przytwierdzenie mostu do kilku implantów. W szczękę wszczepia się zazwyczaj od 8 do 10 implantów, w żuchwę od 6 do 8. Do takich wszczepów przykręca się łączniki, na których zostaje zamontowany na stałe most protetyczny. Po gotowym zabiegu, most protetyczny jest odczuwalny oraz wygląda jak naturalne zęby. 

Trzeba wziąć pod uwagę, że przy wymianie wszystkich zębów na implanty koszt będzie dotyczył szczęki oraz żuchwy, w których łącznie musi być od 14 do 18 implantów. Wtedy koszt jest znacznie wyższy. Należy też pamiętać, że cena jest zależna od rodzaju implantu, łącznika oraz korony zęba. Protezy na implantach oraz wszelkie bardziej skomplikowane konstrukcje są wyceniane indywidualnie po wcześniejszej konsultacji. Jednak ceny szacunkowo mogą wynosić: od 9.000, przy dwóch implantach do 46.000 przy 8 implantach. Mosty e – max na 4 implantach od 32 do 35 tysięcy, na 6 implantach od 37 do 42 tysięcy, a na 8 implantach od 43 do 53 tysięcy. Ostateczny koszt leczenia może być określony dopiero po konsultacji ze specjalistą – lekarzem implantologiem

Metody wszczepu implantów 

Implanty jednofazowe ograniczają się do jednej wizyty, a sam zabieg nie jest inwazyjny – tym samym jest to najszybszy sposób na odtworzenie zęba. Wszczepiona śruba z gwintem nie wymaga zastosowania dodatkowego łącznika, co eliminuje ryzyko poluzowania się poszczególnych elementów, a dodatkowo nie prowadzi do gromadzenia się bakterii przy łączeniach. Po jej umieszczeniu w zębodole od razu można zamocować element protetyczny. Aby móc wybrać implant jednofazowy, należy spełniać szereg wymagań dotyczących stanu jamy ustnej. Należy mieć też na uwadze to, że w przypadku uszkodzenia zewnętrznej części śruby, w celu jej wymiany niezbędne będzie usunięcie całego implantu.

Implanty dwufazowe są popularniejszą metodą, choć wymagają dwukrotnego wykonania zabiegu chirurgicznego, a cały proces trwa zwykle od trzech do sześciu miesięcy. Pierwszy etap to wszczepienie implantu w kość wyrostka zębodołowego, co trwa przeważnie od 30 minut do dwóch godzin. Następnie umieszcza się śrubę zamykającą i zaszywa tkanki. Wszczep musi zrosnąć się z otaczającymi go tkankami kostnymi, co trwa kilka miesięcy. W tym czasie lekarz na bieżąco kontroluje prawidłowość zachodzących procesów i podejmuje decyzję o gotowości do drugiego zabiegu. W następnym etapie rozcina się dziąsło i wyjmuje śrubę zamykającą, zastępując ją jednocześnie śrubą gojącą. Ma ona za zadanie odpowiednio ukształtować dziąsło pacjenta, co trwa zwykle do dwóch tygodni. Po tym czasie, gdy tkanki miękkie zostaną uformowane, można zamknąć implant przy pomocy korony bądź innej nadbudowy. Metoda ta trwa o wiele dłużej, niż jednofazowa i wymaga dwukrotnej interwencji chirurgicznej, jednak dzięki temu implant ma czas na integrację z kością, dziąsło może zostać odpowiednio uformowane, a w razie wystąpienia jakiegokolwiek uszkodzenia łatwiej jest wykonać naprawę.

TELEFON

+48 91 485 02 74

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości lub umówimy wizytę!

KONTAKT

Jak do nas trafić?

Skorzystaj z mapy, aby ułtatwić sobie dojazd do naszej placówki.

ZOBACZ NA MAPIE

ADRES

aleja Piastów 3
70-325 Szczecin

Od poniedziałku do piątku od 9-19
w soboty po indywidualnym umówieniu.